23 marca 2022 r. – po długim czasie – odbyło się stacjonarne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Zadowoleni, że znów możemy się spotkać, na początku pochwaliliśmy się naszymi czytelniczymi odkryciami i omówiliśmy sprawy klubowe. Dzieci zgodnie stwierdziły, że bardzo tęskniły 🙂 Wszyscy Klubowicze urośli, ale nadal lubią czytać, co bardzo cieszy :).

Jak przystało na Klub Książki omówiliśmy oczywiście lekturę. Wybór padł na “Teraz tu jest nasz dom” Barbary Gawryluk. Książka została wydana w 2014 r., po agresji Rosji na Ukrainę. Opowiada historię rodziny Romka, która musi uciekać przed wojną z Doniecka do Polski. Początki w nowym kraju nie są łatwe – w Ukrainie zostali dziadkowie, dom, zabawki. Dzieci tęsknią, ale powoli uczą się języka, ida do szkoły. Wiedzą, że teraz tu będzie ich dom.

Książka ukazała się 8 lat temu, ale dziś jest nadal aktualna. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji ukraińskiej ludności, dzieci opowiadały o nowych uczniach z Ukrainy,  którzy dołączyli do ich klas. Wspólnie postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by nasi goście zza wschodniej granicy czuli się w Polsce dobrze.

A na zakończenie pięknie udekorowaliśmy małe serduszka, które przypięliśmy do niebiesko-żółtej bibliotecznej tablicy.

Wszystkich chętnych zapraszamy ma kolejne spotkanie Klubu – odbędzie się 13.04.2022r. o godz. 15.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej na Czyżykowie.

Tekst i foto Miejska Biblioteka Publiczna w TczewieREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKoncert bluesowo-jazzowy „PEACE PLEASE” – 1 kwietnia w CKiS
Następny artykułXLII sesja Rady Miejskiej – 31 marca