12 września symbolicznie otworzyliśmy nowy segment Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Inwestycja trwała dokładnie rok. Dzięki niej powstało 6 nowych klas, gdzie już od 1 września uczą się najmłodsi uczniowie. Pozwoliło to również szkole na opuszczenie budynku przy ul. Południowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki  oraz Maja – uczennica SSP2. Dyrektor szkoły, Robert Kraska, podkreślił, że nowe skrzydło usprawni pracę szkoły. Dzięki inwestycji wszystkie klasy uczą się w jednym budynku, a nie jak wcześniej – także w gmachu przy ul. Południowej.

Inwestycja realizowana przez miasto Tczew rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku i trwała do końca sierpnia br. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Smok ze Starogardu Gdańskiego. Wartość zadania to 3,2 mln zł, z tego ok. 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Celem inwestycji było stworzenie 6 nowych przestronnych klas lekcyjnych wraz z zapleczem sanitarnym – łącznie z 5 łazienkami, w tym 1 dla niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa dobudowanego segmentu to 625 m2. Obiekt jest dwukondygnacyjny, wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Wykonane zostało również ogrodzenie, a teren w sąsiedztwie budynku został częściowo utwardzony, a częściowo obsiany trawą i obsadzony krzewami ozdobnymi.  Zamontowano  ławki i kosze na śmieci.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPierwszoklasiści –  widoczni i bezpieczni na drodze
Następny artykułJubileusz 75-lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Moniuszki