Program „Działaj Lokalnie” wystartował z pilotażowym przedsięwzięciem „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”. Fundacja Pokolenia znalazła się w gronie wybranych czterech Ośrodków z całej Polski, które przeprowadzą specjalny konkurs dotacyjny. Celem akcji jest wspieranie społeczności lokalnych, które w zaistniałej sytuacji epidemicznej, inicjują działania zapobiegające jej skutkom. Partnerem strategicznym projektu została firma Nationale-Nederlanden. Lokalnie konkurs wspiera także Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Inicjatorom przedsięwzięcia zależy na wspieraniu łańcuchów współpracy skierowanych nie tylko na interwencje „tu i teraz”, ale także na przygotowaniu i zorganizowaniu wsparcia potrzebującym w najbliższych tygodniach. Projekt obejmuje zarówno pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii, jak również pomoc w walce z negatywnymi społecznie skutkami pandemii i wychodzeniu z nich.

Minimum 3-osobowe grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego mogą wnioskować o dofinansowanie swoich pomysłów na walkę z epidemią. Do wygrania dotacje od 2000 do 5000 złotych na maksymalnie 2-miesięczne projekty, które będą realizowane pomiędzy 1 maja a 31 lipca.

Nabór wniosków o dofinansowanie trwa od 16 do 26 kwietnia. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, na stronie: http://fundacjapokolenia.pl/solidarni-z-bohaterami-czasu-epidemii/

W poniedziałek 20.04. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie informacyjne on-line. Rejestracja dostępna pod adresem: https://odltczew.clickmeeting.com/solidarni-z-bohaterami-czasu-epidemii

„Solidarni z bohaterami czasu epidemii” to partnerskie przedsięwzięcie programu „Działaj Lokalnie” i Nationale-Nederlanden. „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerzy lokalni: Fundacja Pokolenia i Bank Spółdzielczy w Tczewie.

(organizatorzy)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułParking na węźle transportowym pnie się w górę
Następny artykułFabryka Sztuk online – konkurs