W sobotę 28. maja Ogród Miejski w Tczewie zaprasza na warsztaty ogrodnicze z uprawy współrzędnej, wspólne sadzenie roślin, a na koniec na spektakl lalkowy na rowerze.

WARSZTATY OGRODNICZE godz. 10.00-12.00

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak dobierać towarzystwo roślin, żeby osiągnąć wyższe plony, co siać w towarzystwie roślin, żeby zapobiegać chorobom i odstraszyć szkodniki, jak dobrać odpowiednie stanowiska dla poszczególnych gatunków.

Dodatkowo tego dnia uczestnicy wspólnie wysieją sadzonki różnych roślin! W sobotę może padać deszcz – warto zaopatrzyć się w odzież ogrodową odpowiednią na deszczową pogodę!

SPEKTAKL DLA DZIECI I DOROSŁYCH “Opowieści papierowego teatru”

Po ciężkiej pracy ogrodowej na uczestników, dzieci i dorosłych, czeka uczta kulturalna! Do ogrodu przyjedzie (na rowerze!) Teatr Miejsca- Robert Poryziński ze spektaklem “Opowieści papierowego teatru” To wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni H. CH. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru i sztuki kamishibai! Spektakl potrwa 45 minut! Mozna wziąć ze sobą koce lub inne siedziska.

Co to jest Ogród Miejski – to inicjatywa Tczewskich Kurierów Rowerowych (Fundacja To i Co), grupy nieformalnej Dzicy Przyrodnicy, Urzędu Miejskiego oraz firmy Flex Poland. Ogród to miejsce wspólne dla mieszkańców w Tczewa, w którym wspólnie uprawiają warzywa i owoce oraz organizują różne wydarzenia. Ogród mieści się przy ulicy Warsztatowej na terenie ogrodzonym niebieskim płotem obok placu zabaw. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę na FB

Inicjatywa powstała dzięki wsparciu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz wpłatom mieszkańców w ramach zrzutki.

(organizator)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLetni rozkład jazdy komunikacji miejskiej – od 26 maja
Następny artykułSpotkanie dla Ukraińców, którzy chcą założyć firmę – 31 maja w Domu Przedsiębiorcy