Czy wiesz, gdzie w Tczewie produkowano puszki do karmelków? Przyjdź do Fabryki Sztuk, a uzyskasz odpowiedź. Przygotuj się na spacer śladami dawnych sklepów branży spożywczej. A może Twoje dziecko ma ochotę zostać projektantem puszek? U nas to możliwe. Zapraszamy 11 i 12 września na wydarzenie „Słodkie karmelki” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się we wszystkich państwach członkowskich Rady Europy. Głównym ich celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku wydarzeniu towarzyszy inny temat przewodni. Tym razem brzmi on Smaki Dziedzictwa. W Polsce, w ramach EDD, podczas dwóch wrześniowych weekendów 11-12 oraz 18-19 organizowane są biesiady, wystawy, prelekcje, festyny, konkursy, rekonstrukcje historyczne. Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

A co przygotowano w Tczewie?

– Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa chcemy przypomnieć przeszłość naszej siedziby, w której kiedyś była fabryka wyrobów metalowych produkująca m.in. puszki do karmelków oraz pokazać artefakty z nią związane. Do dzieci adresujemy warsztaty, podczas których opowiemy o historii oraz zaprojektujemy etykietę na blaszaną puszkę. Z kolei dorosłym proponujemy tematyczny spacer po Starym Mieście. Cofniemy się do lat międzywojennych. Udamy się do nieistniejącej piekarni Gembusza, który nie tylko piekł pyszne bułki, ale w dodatku jako jeden z nielicznych tczewian mógł pochwalić się samochodem. Odwiedzimy byłą fabrykę octu, zobaczymy, gdzie mieszkał jeden z największych kupców branży spożywczej – Robert Baniecki, zerkniemy też do dawnego składu państwa Struczyńskich. Zorganizujemy ponadto konkurs online na naszym fanpage’u, a do wygrania będą puszki do karmelków ze stosowną etykietą, które są naszym gadżetem promocyjnym – zachęcają do udziału w wydarzeniu pracownicy Fabryki Sztuk.

Program:

11.09.2021 (sobota)

  • godz. 10.00-17.00 – zabawa edukacyjna dla dzieci
  • godz. 12.00, 13.00 – warsztaty dla dzieci „Młodzi projektanci” (zapisy: www.fabrykasztuk.tczew.pl lub tel.: 607 471 550)
  • konkurs na fanpage’u Fabryki Sztuk

12.09.2021 (niedziela)

  • godz. 10.00-17.00 – zabawa edukacyjna dla dzieci
  • godz. 13.00 – spacer po Starym Mieście (zapisy: www.fabrykasztuk.tczew.pl lub tel.: 607 471 550)
  • konkurs na fanpage’u Fabryki Sztuk

Wstęp bezpłatny!

F.Sz.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRowerowy Rajd Gwiaździsty znów na szlakach powiatu tczewskiego
Następny artykułKabaret Czesuaf w nowym programie „Przyjęcie”