20 kwietnia Straż Miejska rozpoczęła  przekazywanie przyłbic i maseczek  ochronnych. Pierwsza partia trafi  do  mieszkańców osiedla Górki.

Mundurowi będą  informowali  mieszkańców i zawieszali na ogrodzeniu pakiety ( przyłbica – jedna na gospodarstwo domowe  oraz   maseczki ) . W kolejnych dniach strażnicy sukcesywnie będą przekazywać komplety ochronne  rodzinom zamieszkującym  pozostałe osiedla miasta .

Dystrybucja środków ochronnych na terenie spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych odbywa się przy pomocy administratorów i zarządców. Dzisiaj akcja rozpoczęła się blokach Spółdzielni Mieszkaniowej na Suchostrzygach. Przyłbice będą zawieszane na klamkach, a maseczki wrzucane do skrzynek pocztowych (w zależności od liczby lokatorów). W rozdawaniu pakietów pomogą również strażacy z OSP.

Decyzją prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, z budżetu miasta zakupionych zostało 30 tys. przyłbic i 60 tys. bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku. Ich dystrybucja potrwa około dwóch tygodni. Łączny koszt przyłbic i maseczek to ponad 270 tys. zł.

– Osłony i maseczki służą naszemu bezpieczeństwu, np. przy wychodzeniu po zakupy, ale pamiętajmy o zasadach, które cały czas obowiązują i nie wychodźmy w z domu, jeśli nie jest to konieczne – apeluje prezydent.

M.M.

(fot. Straż Miejska w Tczewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKlub Rodzinny Zatorze – remont zakończony, teraz czas na wyposażenie
Następny artykułMiasta partnerskie i zaprzyjaźnione