W niedzielę, 4 września ponad 120 rowerzystów spotkało się na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie, aby wspólnie wziąć udział w 22. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym zorganizowanym przez powiat tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. W tym roku wydarzeniu patronowała myśl Roku Józefa Wybickiego – autora słów „Mazurka Dąbrowskiego”.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty cieszył się sporym zainteresowaniem rowerzystów. Wzięły w nim udział zarówno osoby dorosłe jak i młodzież oraz dzieci. Uczestnicy wspólnie przejechali ponad 64 kilometry drogami powiatu tczewskiego. Trasa była zróżnicowana – dominowały asfalty, ale nie zabrakło fragmentów ścieżki rowerowej czy też malowniczych dróg polnych. Świetna pogoda nastrajała do przebywania w terenie.

– Rowerowy Rajd Gwiaździsty już po raz dwudziesty drugi wyjechał na drogi Powiatu Tczewskiego. Cieszy mnie, że ta impreza nadal cieszy się tak dużym zainteresowaniem cyklistów.  Tym bardziej, że takie wydarzenia rekreacyjno-sportowe sprzyjają prowadzeniu zdrowego stylu życia. – mówi Mirosław Augustyn, Starosta Tczewski – Mam nadzieję, że za rok również będziemy mogli spotkać się z tak liczną grupą podczas kolejnej edycji tego wydarzenia.

Na trasie czekały na uczestników poczęstunki przygotowane przez gminy Subkowy oraz Tczew, a na terenie rekreacyjnym przy świetlicy w Swarożynie odbył się piknik rowerowy z konkursami sprawnościowymi i nagrodami.

Ten rok jest obchodzony jako Rok Józefa Wybickiego, polskiego pisarza i polityka, twórcy słów do hymnu państwowego.

– Postanowiliśmy poprowadzić trasę rajdu tak, aby przejechać ulicami Wybickiego w miejscowościach naszego Powiatu: w Tczewie, Subkowach i Pelplinie. – podkreśla Piotr Kończewski, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIEW każdym z tych miejsc tabliczkę z nazwą ulicy udekorowaliśmy pamiątkową plakietą z biało-czerwonym kotylionem.

Jak podkreślają realizatorzy wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez dobrej współpracy z powiatem tczewskim oraz partnerami, którym należą się gorące podziękowania: Dom Kultury w Subkowach, Gmina Subkowy, Gmina Pelplin, Gmina Tczew oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie. Kolejne wydarzenia rowerowe organizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE już za rok, a tymczasem zachęcamy do śledzenia fanpage’a www.facebook.com/lot.kociewie z fotorelacją z imprezy.

(LOT Kociewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWielki Test Wiedzy o Metropolii z widokiem z wysokości 130 metrów
Następny artykułPropozycje zakupu nowości czytelniczych