Aż 16 podmiotów wspiera finansowo VI edycję konkursu „Rowerem do Pracy”!  Dzięki hojności naszych sponsorów, uczestnicy i uczestniczki konkursu mogą otrzymać vouchery do restauracji, kawiarni, talony na lody czy bilety do kina. Dziękujemy, że wspólnie z nami zmieniacie Tczew!

Na czym polega konkurs i jak można otrzymać nagrody?

Wystarczy wejść na naszą stronę www.roweremdopracy.tczew.pl, dokonać krótkiej rejestracji i zacząć korzystać z aplikacji STRAVA. Teraz przy każdej podróży rowerem, tej do/z pracy oraz rekreacyjnej, włącz aplikację STRAVA i zbieraj punkty. Jak już uzbierasz odpowiednią ilość punktów możesz je wymienić na nagrody w naszym konkursowym sklepiku https://roweremdopracy.tczew.pl/sklep Sprawdź! Naprawdę warto.

Dołączyć do konkursu można przez cały czas jego trwania tj. do 30 października br.

Nie docierasz rowerem do pracy? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak w kilku krokach przesiąść się z samochodu na rower:

– Skorzystaj z map google by sprawdzić jaką masz odległość z domu do pracy. Wychodzi mniej niż 5-6 km? Idealnie! Czas dojazdu rowerem do pracy zajmie Ci ok 15 min.

– Zaplanuj trasę. Sprawdź na naszej stronie https://rower.tczew.pl/mapa-rowerowa/ czy na Twojej trasie są drogi rowerowe. Jeżeli gdzieś nie ma, to wybierz boczne uliczki tam gdzie nie ma dużego ruchu samochodów.

– Przygotuj rower. Napompuj koła, nasmaruj łańcuch, sprawdź czy masz lampki i odblaski na rowerze i czy działają hamulce i dzwonek.

– Ubiór. Normalny! Tak jakbyś szła/szedł pieszo. Naprawdę nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych ciuchów. Zostaw je dla sportowców.

– Wypróbuj trasę. Najlepiej w weekend lub po południu. “Ale jak, w czasie wolnym mam jechać do pracy?” Tak będzie najlepiej. Wypróbujesz trasę bez stresu czy zdążysz czy nie. W komfortowych warunkach.

I co, nie było tak źle prawda?

– Ważne pierwsze wrażenie! Na pierwszy dzień dojazdu do pracy na rowerze wybierz dzień bez deszczu i silnego wiatru. Niech jest to dzień kiedy nie masz zaplanowane masę obowiązków w pracy. Po co masz się dodatkowo stresować?  Może wybierz piątek? Wypróbuj.

I tak testuj co tydzień. Jak już będziesz czuła/czuł się pewnie, dodaj kolejny dzień, a później kolejny. Zobaczysz, że to nie takie trudne. Zmiana nawyków transportowych nie przychodzi z dnia na dzień, ale jest możliwa. Dasz radę!

Czemu warto przesiąść się z samochodu na rower?

– Jazda rowerem poprawia kondycję fizyczną, sylwetkę oraz stan zdrowia. Kto częściej jeździ rowerem ten mniej choruje, jest szczęśliwszy i odstresowany.
– Wybierając rower omijasz korki, nie masz problemów z parkowaniem, oszczędzasz czas i pieniądze.
– Benzyna po 8 zł? Wybierze rower, będzie taniej.


Zeszłoroczna edycja konkursu zakończyła się z liczbą 494 uczestników i uczestniczek z 63 firm. To dzięki osobom uczestniczącym w konkursie udało się pokonać prawie 380 tys. km poprzez 60 759 przejazdów (w tym 47 099 do/z pracy). A jak to wygląda w tej edycji? Na 13 tydzień konkursu mamy 489 osób zapisanych z 68 firm. Dotychczas osoby uczestniczące w konkursie pokonały prawie 150 tys. km wykonując 25 743 podróże rowerem, w tym 19 985 do/z pracy.

Sponsorami konkursu są:

– Bondariew Salon Rowerowy oraz Trek
– EATON
– TAPFLO
– Kino Helios w Tczewie
– Gardner
– Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie
– Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
– Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie
– Kawiarnia CAFE mała czarna
– Restauracja Micha od ręki
– YOU. Restauracja/Pizzeria
– Restauracja Gruzińska GEMO
– Restauracja Link Bistro
– Bar Mleczny KOCIEWIAK
– Restauracja Panorama
– Fundacja To i Co – Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Łączna pula nagród to 7,5 tys. zł + rower o wartości 5,5 tys. zł.

Konkurs „Rowerem do Pracy” ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu i jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta.

SPONSORZY konkursu Rowerem do Pracy 2022

 1. Bondariew Salon Rowerowy oraz Trek

  Salon Rowerowy Bondariew mieści się w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 40. Salon jest największym w Polsce sklepem sprzedającym rowery firmy Trek. W salonie można zakupić akcesoria Bontrager Endura Vredestein Basil Giro Oakley Wahoo Garmin. Salon jest również autoryzowanym serwisem Shimano, Bosch, Sram, Yamaha. Więcej na stronie: https://bondariew.pl/
  Nagroda od sponsora: Rower o wartości 5 500,00 zł
 2. Eaton

  Więcej na stronie: https://www.eaton.com
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 1 000,00 zł
 3. Tapflo

  Więcej na stronie: http://www.tapflo.com/site/en/pages/diaphragm-pumps
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 1 000,00 zł
 4. Kino Helios w Tczewie

  Uwielbiacie filmy? My również! Zapraszamy to tczewskiego kina Helios. Więcej na stronie: https://www.helios.pl/33,Tczew/StronaGlowna/
  Nagroda od sponsora: 20 voucherów w formie biletu do kina
 5. Gardner

  Więcej na stronie: https://gardner-aerospace.com/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 6. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie

  Więcej na stronie: http://zuostczew.pl/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 7. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

  “Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie zarządza wieloma obiektami sportowo – rekreacyjnymi w mieście Tczewie. Spółka powstała na bazie jednostki budżetowej, której statutową powinnością jest świadczenie usług z zakresu sportu, rekreacji i turystyki, jak również innych usług z tym związanych w tym organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Tczewa.” Więcej na stronie: https://tcsir.pl/
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów w formie uniwersalnych wejściówek do TCSiR na siłownię / fitness / basen / saunę
 8. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie

  “Misją Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie jest zapewnienie mieszkańcom Tczewa warunków uzyskania ciągłych i bezpiecznych dostaw wody o bardzo dobrych parametrach jakościowych oraz odbioru i oczyszczania ścieków zgodnie z wymogami ochrony środowiska przy jednoczesnym racjonalnym korzystaniu z zasobów naturalnych poprzez stosowanie nowoczesnych technologii.” Więcej na stronie: http://www.zwik.tczew.pl/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 9. Kawiarnia CAFE mała czarna

  CAFE mała czarna znajduje się na ul. Żeglarskiej 4 w Tczewie na Bulwarze nad Wisłą. Jak o sobie piszą? “tu znajdziesz chwilę dla siebie… klimat, który Ciebie odpręży… muzę, która przyniesie ukojenie… a aromatyczna kawa pobudzi zmysły…
  mała czarna to kawiarnia z duszą, gdzie w przytulnym wnętrzu możesz spotkać się z przyjaciółmi, zacząć dzień filiżanką aromatycznej kawy lub zakończyć go relaksującą herbatą.
  mała czarna to miejsce stworzone z pasji i marzeń, w którym czas toczy się innym rytmem.”

  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 30 zł do wykorzystania w kawiarni.
 10. Restauracja Micha od ręki

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. O restauracji: “Tutaj “Micha od ręki”, przytulne bistro położone w Tczewie przy ul. Gdańskiej 55a. Serwujemy pyszne, pożywne zupy, gulasze i pieczonego ziemniaka. Wpadnij do nas i wypróbuj” Więcej na stronie: https://www.michaodreki.pl/
  Nagroda od sponsora: 5 voucherów o wartości 40 zł do wykorzystania w restauracji.
 11. YOU. Restauracja/Pizzeria

  O restauracji: “Usytuowani w centrum tczewskiej starówki oferujemy bardzo bogaty wachlarz usług gastronomicznych. W naszym menu każdy znajdzie coś dla siebie. W każdą potrawę wkładamy mnóstwo pasji oraz zaangażowania. Nasza oferta zawiera między innymi dania wegetariańskie, zestawy dla dzieci, zupy, makarony, pizze, desery, samorobne drinki, rzemieślnicze piwa oraz sprowadzane prosto z włoch oryginalne wina.  We wszystkich naszych działaniach kierujemy się filozofią najwyższej jakości potraw oraz miłej i luźnej atmosfery.” Więcej na stronie: https://www.restauracjayou.pl Lokalizacja w sercu Starego Miasta w Tczewie: Plac Generała Józefa Hallera 20
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 30 zł do wykorzystania w restauracji.
 12. Restauracja Gruzińska GEMO

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. Znajdziecie ich przy ul. Jagiellońskiej 55E.
  O restauracji: “Tworząc to miejsce chcemy odzwierciedlić klimat Gruzji. Pyszne jedzenie, dobre wino a w tle gruzińska muzyka.” Zapraszamy wszystkich serdecznie byście mogli skosztować prawdziwej gruzińskiej kuchni. O oryginalny smak potraw dbają kucharki z Gruzji!
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 13. Restauracja Link Bistro

  O restauracji: “Swobodnie. Z klimatem. Smacznie i zdrowo. Stawiamy na luz w atmosferze i perfekcję w daniach. Tak właśnie jest w Link Bistro. Restauracja Link Bistro jest miejscem kameralnych spotkań, znanym ze smacznej kuchni.” Więcej na stronie http://linkbistro.pl/
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 14. Bar Mleczny KOCIEWIAK

  O restauracji: “Baru z kociewskimi tradycjami i niedrogimi potrawami. Domowo i smacznie.” Bar znajduje się w sercu tczewskiej starówki.
  Nagroda od sponsora: 20 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 15. Restauracja Panorama

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. O restauracji: “Nasza restauracja znajduje się w wyjątkowym miejscu. Jest położona w centrum Tczewa, nad samą rzeką Wisłą. Z okien roztacza się piękny widok na rzekę. W oddali widać zabytkowe mosty Tczewskie. Panorama to wyjątkowe miejsce spotkań.”
  Nagroda od sponsora: 2 vouchery o wartości 50 zł i 4 vouchery o wartości 30 zł do wykorzystania w restauracji.
 16. Tczewscy Kurierzy Rowerowi

  Partner konkursu, dzięki któremu pozyskujemy sponsorów i współpracujemy z nimi finansowo.
  Czym się zajmują na co dzień? “Tworzymy przedsiębiorstwo społeczne świadczące usługi kurierskie dobrze zaprojektowane. Sprawdzamy dostępne usługi i rozwiązania, aby w lokalnym, dobrze nam znanym środowisku zapewnić najszybsze przesyłki miejskie niezależnie od warunków atmosferycznych i komunikacyjnych. Pytamy, aby poznać potrzeby naszych klientów, by zrozumieć zachowania konsumenckie wynikające ze społeczno-gospodarczych trendów, by tworzyć rozwiązania dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych, biznesowych.”
  Więcej na stronie: https://kurierzy.tczew.pl/


REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWystawa pamiątek z Meksyku
Następny artykułZapraszamy na casting do XIX edycji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku