Ptasia grypa – zakaz handlu żywym ptactwem na tczewskim targowisku

239

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie, w związku z opublikowaniem w Dzienniku Urzędowym Woj. Pomorskiego (Poz. 1480) Rozporządzenia Wojewody Pomorskiego z dnia 21 kwietnia 2021 r., zmieniającego Rozporządzenie Wojewody Pomorskiego z dnia 12 marca 2021 r. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie woj. pomorskiego informuje, że:

na obszarze zagrożonym zakazuje się gromadzenia drobiu i innych ptaków żyjących w niewoli – na targach, pokazach, wystawach i imprezach kulturalnych.

W związku z bardzo dynamicznie rozwijającą  się sytuacją epidemiczną związaną z grypą ptaków i zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie zwrócił się do prezydenta miasta o natychmiastowe zakazanie, do odwołania, handlu żywym drobiem i ptactwem ozdobnym na terenie targowiska miejskiego zlokalizowanego przy ul. Targowej 1 oraz o aktywną pomoc w uniemożliwieniu prowadzenia tego typu obrotu na terenie miasta Tczewa w sposób niekontrolowany („na dziko”).REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOgólnopolskie sukcesy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie
Następny artykułWystawa na święto Konstytucji 3 Maja