Konkurs „Przedsiębiorca Roku” jest organizowany przez Prezydenta Miasta Tczewa już po raz jedenasty. Nagrody przyznawane są corocznie dla wyróżniających się na tczewskim rynku przedsiębiorców. Stale obserwujemy działania lokalnych firm i widzimy ich postępy. Wiele podmiotów dokonuje reinwestycji, dzięki czemu powstają nowe i przyjazne miejsca pracy.

W tym roku nagrodzeni zostali przedsiębiorcy w kilku kategoriach, mikro oraz małe przedsiębiorstwa, a także debiut roku, inwestycja i inwestor roku. Pod uwagę braliśmy następujące kryteria: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej etc., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

Przedsiębiorca roku w kat. debiut roku:

BIGSTEP KSENIIA TARANOVA

W uznaniu za nową jakość na rzecz edukacji języka angielskiego oraz wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania na tczewskim rynku.

Firma Big Step debiutowała w 2022 na starym mieście jako licencjonowana szkoła języka angielskiego –Teddy Eddie. Placówka mieści się w Tczewie na ul. Lipowej 5 i jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych. Szkoła posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów 𝐂𝐚𝐦𝐛𝐫𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐄𝐧𝐠𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐐𝐮𝐚𝐥𝐢𝐟𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego 𝐂𝐚𝐦𝐛��𝐢𝐝𝐠𝐞 𝐄𝐧𝐠𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐏𝐋𝟐𝟕𝟕. Założycielką szkoły jest Pani Ksenia Taranova, która jako obywatelka Ukrainy przeprowadziła się do Polski już 4 lata temu, a obecnie swoją działalnością wspiera swoich rodaków w Tczewie, organizując m.in. czas wolny dla dzieci z Ukrainy i współpracując z Migrant Point Tczew.

Przedsiębiorca roku w kat. małe i średnie przedsiębiorstwa:

Centrum Kształcenia Zawodowego “Nauka” Maria Wasiewicz-Galińska

W uznaniu za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju edukacji zawodowej i rozwój oferty edukacyjnej dla dorosłych.

Centrum Kształcenia Zawodowego „NAUKA” powstało 1 września 2001 r. „NAUKA” jako niepubliczna szkoła dla młodzieży i dorosłych z uprawnieniami szkoły publicznej: szkoła Branżowa I Stopnia, Szkoła Branżowa II Stopnia, Liceum Ogólnokształcące, Policealne Studium Zawodowe oraz jedyne w Tczewie Medyczne Studium Zawodowe. CKZ Nauka było już wielokrotnie doceniane i nagradzane za swoją działalność edukacyjną i rozwój nowych miejsc pracy dla swoich absolwentów na terenie miasta Tczewa       i powiatu.

Przedsiębiorca roku w kat. małe i średnie przedsiębiorstwa:

Gardner Aerospace sp. z o.o.

W uznaniu za nieustanny rozwój działalności, nowe inwestycje i tworzenie miejsc pracy.

Firma Gardner Aerospace sp. z o.o. zajmuje się obróbką metali i podzespołów dla przemysłu lotniczego. Działają w Tczewie już od 2000 roku i posiadają swoje oddziały we Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Chinach oraz na południu Polski. Głównym odbiorcą usług jest firma Airbus, znana z produkcji największych samolotów A320 i A350. Firma współpracuje z lokalnymi podmiotami oraz była laureatem wielu nagród,     w tym Pomorskim Pracodawcą Roku. 

Przedsiębiorca roku w kat. małe i średnie przedsiębiorstwa:

Mettec Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

W uznaniu za rozwój działalności i nową inwestycję na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej    w Tczewie przy ul. Skarszewskiej 19A.

Firma Mettec działa już od 15 lat, a swoją działalność rozpoczynała od formowania drutu. Obecnie rozwija się w kierunku obróbki metalu. Celem nadrzędnym firmy jest realizowanie potrzeb przemysłu z pozycji jakościowego dostawcy outsourcingowego.

Produkcję, którą realizują wspierają własną myślą inżynierską. Podejmują się zwłaszcza tych zadań, które wymagają indywidualnych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

Przedsiębiorca roku w kat. Inwestycja / Inwestor roku:

AGT Meble Andrzej Telus

W uznaniu za nową inwestycję i rozwój działalności w Tczewie oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Firma AGT Meble działa już od 14 lat. nowa siedziba znajduje się w Tczewie na ul. 30 Stycznia 35. Podmiot  realizuje swoje usługi zarówno w Polsce jak i za granicą.  Nowa inwestycja w Tczewie, polegała na przeprowadzeniu generalnego remont obiektu, w którym mieści się obecnie salon oraz produkcja mebli. Dzięki nowej przestrzeni udało się dostosować produkcję oraz obsługę klienta do nowoczesnych standardów obsługi klienta.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom, życząc dalszych sukcesów. Dziękujemy również kapitule konkursu oraz naszym partnerom: Cech Rzemiosł Różnych w Tczewie, Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza o/Tczew oraz Pracodawcom Pomorza o/ Tczew.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWiosenna propozycja CKiS – Kultura w sąsiedztwie – 19 maja
Następny artykułPrzetarg na rozbudowę basenu – oferty przekraczają zaplanowany budżet