Próby wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem preferencyjnego zakupu węgla

159

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie ostrzega przed próbami wyłudzenia środków przez osoby podszywające się pod MOPS.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosił się mieszkaniec Tczewa, który otrzymał wiadomość sms, rzekomo pochodzącą od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, w której wskazano że jest on wytypowany do zakupu 500 kg węgla po preferencyjnej cenie, a warunkiem uzyskania opału jest dokonanie do 18.11.2022 r. wpłaty na wskazany rachunek bankowy.

Wiadomość ta nie została wysłana przez pracowników MOPS i stanowi próbę wyłudzenia pieniędzy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje iż nie pośredniczy w sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie i nie przyjmuje pieniędzy na ten cel. W związku z tym Ośrodek apeluje o ostrożność i zgłaszanie wszelkich prób wyłudzenia pieniędzy w powyższy sposób na Policję.

Ponadto, Ośrodek przypomina, iż podstawą do uzyskania uprawnień do preferencyjnego zakupu węgla jest zaświadczenie potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, albo pozytywne rozpatrzenie wniosku o wypłatę na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Wnioski o wydanie takich zaświadczeń można składać w siedzibie Ośrodka. Wszystkie niejasności które pojawią się w związku z wydawaniem zaświadczeń, będą rozwiązywane w siedzibie ośrodka.

Na terenie Tczewa zostanie podjęta współpraca z lokalnymi podmiotami gospodarczymi (składami węgla), które będą zaopatrywać mieszkańców w węgiel po preferencyjnej cenie. Lista podmiotów, które będą prowadzić sprzedaż na terenie miasta Tczewa zostanie opublikowana niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia od PGE Paliwa o zawarciu umowy na preferencyjną sprzedaż.

(MOPS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewianin Roku 2022 – czekamy na kandydatury
Następny artykułEkipa tczewskiego Klubu Karate Senshi zdobyła medale