Małżeństwo z Tczewa zatrzymało sprawcę groźnej bójki i tym samym prawdopodobnie zapobiegło większej tragedii. Za tę obywatelską postawę nagrodził ich prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

– Dziękuję za wspaniałą obywatelską postawę, którą wykazali się Państwo będąc świadkami niebezpiecznego zdarzenia – powiedział prezydent. – Państwa odwaga i zdecydowane działanie przyczyniło się do zatrzymania sprawców bójki, a tym samym być może zapobiegło tragedii. Cieszę się, że wśród mieszkańców naszego miasta są osoby, które nie wahają się reagować w sytuacjach  mogących zagrażać życiu i zdrowiu innych. Wierzę, że Państwa przykład przekona innych, że nie można być obojętnym.

Do zdarzenia doszło 11 lipca, między godz. 14 a 15. Przy ul. 30 Stycznia, w pobliżu szpitala pobiło się kilku młodych mężczyzn, padł nawet strzał. Obok przejeżdżały samochody, przechodzili ludzie. Nikt nie reagował. Dopiero małżeństwo, które przejeżdżało tamtędy na rowerach, zatrzymało się, aby zainterweniować. Mężczyzna zatrzymał jednego z napastników i obezwładnił go, tymczasem żona wezwała policję. Po kilku minutach na miejsce dotarli funkcjonariusze. W wyniku bójki poszkodowany został 20-latek, który wymagał pomocy lekarskiej.

Prezydent Mirosław Pobłocki zaprosił bohaterską parę do ratusza i wręczył nagrodę oraz pamiątkowe upominki.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTwórcze spotkania dla dzieci w sierpniu w CKiS
Następny artykułFestiwal muzyczny UnderGramy 9.5 – online