Tegoroczne wakacje w Tczewie upływają pod znakiem spotkań otwartych prezydenta Łukasza Brządkowskiego z mieszkańcami różnych części miasta. W ostatni wtorek, 9 lipca miało miejsce pierwsze z nich.

Z mieszkańcami Osiedla Wincentego Witosa prezydent spotkał się w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, Macieja Skiberowskiego oraz radnego Rady Miejskiej, Kazimierza Mokwy. Obecny był także były prezydent Tczewa, radny sejmiku województwa pomorskiego Zenon Odya.

Przez ponad półtorej godziny mieszkańcy „Górek” zadawali pytania dotyczące spraw zarówno swojego najbliższego otoczenia, jak i tych, które dotykają wszystkich mieszkańców Grodu Sambora. Dominowały kwestie związane z wpływem remontu wiaduktu przy ul. 30 Stycznia na Os. Witosa. Uczestnicy spotkania pytali także o remonty ulic, organizację ruchu, komunikację miejską, utrzymanie zieleni w mieście i szereg spraw dotyczących bezpośrednio ich. Wszelkie prośby i sugestie były na bieżąco notowane, a co niektórzy mieszkańcy zdecydowali się pozostawić swoje dane kontaktowe celem konsultacji załatwianych spraw. W sumie zgłoszono ich ponad trzydzieści.

Spotkanie okazało się sporym sukcesem. Jak podsumował prezydent Tczewa, Ł. Brządkowski – „Osoby zamieszkujące Os. Witosa po raz kolejny dowiodły swojego zaangażowania w sprawy lokalne. Bardzo cieszy mnie frekwencja na dzisiejszym spotkaniu, mam cichą nadzieję na podobną w innych częściach miasta. Dziękuję za zgłoszone skargi, uwagi i pomysły. Obiecuję, że nad każdą się pochylimy.”

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić na kolejne spotkanie. To odbędzie się już 16 lipca o godzinie 17:00 na Os. Staszica (przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 7, ul. Stoczniowców). Serdecznie zapraszamy!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRodzinne soboty w Fabryce Sztuk – 13 lipca i 10 sierpnia
Następny artykułPrzystosowanie zasilania terenu pod imprezy plenerowe na Bulwarze do zasilania z agregatu