W sobotę 19 czerwca koncert Baranovski oraz zespół Para. W niedzielę – 20 czerwca – park za Centrum Kultury i Sztuki będzie otwarty dla rodzin – organizatorzy zapraszają do wspólnego powitania lata. Warsztaty, animacje i koncert na letniej scenie!

Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Aby uczestniczyć w Powitaniu lata – rodzinnie! należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online https://forms.gle/giNoLSa8TLFpTuhq8 Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca.

W czasie warsztatów będziemy poruszać się wokół tematyki letniej. Dzieci będą miały możliwość własnoręcznego zrobienia wachlarzyka, kolorowego motylka i statku. Tradycyjnie spotkanie zakończy zabawa z kolorową chustą animacyjną oraz animacje ruchowe. Będzie też wspaniała niespodzianka dla wszystkich dzieci, czyli piękne i kolorowe dmuchańce. A wszystko to w kameralnym parku za CKiS, w cieniu rozłożystych kasztanowców.

Natomiast w najbliższą sobotę 19 czerwca o godz. 19.00 na plenerowej scenie zagości autor hitów „Czułe miejsce”, „Luźno” czy „Lubię być z nią”  – Baranovski oraz zespół Para – laureat m.in. Festiwalu Muzycznego „UnderGramy”. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Bilety – wejściówki  w cenie 10 zł  do nabycia w kasie CKiS.

BARANOVSKI

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”, zwiastujący drugi album wokalisty. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki przekroczył już 25 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.

PARA

STAN SKUPIENIA NA MUZYCE

Choć nazwa w pierwszej kolejności sugeruje duet, PARĘ tworzą trzy osoby: Aleksandra Jabłońska – wokal, Jakub Cybula – produkcja, instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotr Królikowski – instrumenty perkusyjne. 

PARA swoją twórczość opisuje jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu. Choć historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów, przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Para występowała jako support największych, polskich gwiazd m.in Darii Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Nykiel, Pauliny Przybysz, Brodki, Łona i Webera, Meli Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Bovskiej, Margaret.

Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar, aktualnie pracuje nad debiutancką płytą. 

Osiągnięcia:

LAUREACI KONKURSÓW: Festiwal Garaże, Jarocińskie Rytmy Młodych, Stage4You w Warszawie, Cudawianki – Lato zaczyna się w Gdyni, Gramy swoje, UNDERGRAMY, Alps Music Challenge, Zimowa Giełda Piosenki, FEST MUZA, Niemen Non Stop

WYRÓŻNIENIA: Festiwal SPAM w Lublinie Festiwal Garaże w Szczecinie Międzynarodowe konfrontacje muzyczne, Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, Festiwal “Pamiętajmy o Osieckiej”

FINALIŚCI: Start nagranie – Trójka Polskie Radio, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, FAMA Festiwal w Świnoujściu. Festiwal Supportów, Festiwal Piosenkarnia, Festiwal SPAM, Festiwal Wschody

GOŚCIE RADIA : Trójka Polskie Radio, CZWÓRKA Polskie Radio, Radio Meloradio, Radio Opole, Radio Praga, Radio UWM FM, Radio Sygnały

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułArtystycznie z Fabryką Sztuk
Następny artykułJazda na rowerze – z korzyścią dla ciebie i miasta