Powiedz STOP cukrzycy! Zadbaj o swoje zdrowie

127

Powiat Tczewski oraz Przychodnia Rogowscy Sp. z o.o. Sp. k. serdecznie zapraszają mieszkańców Tczewa i gminy wiejskiej Tczew, w wieku 35-64 lat, do wzięcia udziału w Projekcie „STOP CUKRZYCY – program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatu tczewskiego”.

DLA KOGO PROGRAM PROFILAKTYKI?

Szacuje się, że w Polsce cukrzycą dotkniętych jest 9,5 proc. populacji, czyli ponad 3,5 miliona osób, z których co czwarta nie ma świadomości choroby. Cukrzyca typu 2 jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, której przyczynami są m.in. otyłość, siedzący tryb życia czy zła dieta. Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać osoby aktywne zawodowo, będące w grupie podwyższonego ryzyka, w szczególności w wieku 35-64 lat, będącymi mieszkańcami Tczewa i gminy wiejskiej Tczew.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE?

W celu wzięcia udziału w projekcie należy zalogować się w Portalu Pacjenta: https://pacjent.przychodniarogowscy.pl/login lub zgłosić się do Punktu Informacji Diabetologicznej przy ul. Jasia Małgosi 8/4 w Tczewie w celu wypełnienia ankiety FINDRISK. Osoby, które ukończyły 45. rok życia, bez względu na wynik ankiety, zostaną skierowani na doustny test obciążenia glukozą (OGTT) lub oznaczenie glikemii na czczo (FPG). Natomiast jeśli mają mniej niż 45 lat, w celu dalszego udziału w Projekcie, wynik ankiety musi wynosić co najmniej 12 punktów.

Po wstępnej wizycie pielęgniarskiej i lekarskiej, osoby zakwalifikowane do Projektu zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w programie edukacyjnym, który składa się z konsultacji specjalistycznych, szkoleń on-line oraz atrakcyjnej oferty sportowej (m.in. treningi grupowe i indywidualne oraz karnety na basen).

Punkt Informacji Diabetologicznej pełniący również funkcję biura projektu zlokalizowany jest w Przychodni Rogowscy przy ul. Jasia Małgosi 8/4 w Tczewie, gabinet nr 7. Punkt otwarty: poniedziałek – piątek w godzinach 8.00 – 15.30. Numer telefonu: +48 58 530 30 71.

POWIEDZ STOP CUKRZYCY

Sprawdź czy Twoje złe samopoczucie może być wynikiem stanu przedcukrzycowego i skorzystaj z atrakcyjnej oferty konsultacyjno-sportowej, która zminimalizuje ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

(Starostwo Powiatowe w Tczewie)



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRajd rowerowy na trasie Pelplin – Tczew
Następny artykułFlex wyróżniony w konkursie „Fair to Women”