Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. Aby mądra pomoc mogła trafić do rodzin w trudnej sytuacji materialnej i dzieci, które nie wierzą w siebie, potrzeba wolontariuszy – w każdym województwie. Chcesz się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

– LUBIĘ POMAGAĆ LUDZIOM. MOJA PRZYGODA Z WOLONTARIATEM ZACZĘŁA SIĘ 3 LATA TEMU. OD TEGO CZASU JESTEM LIDEREM I WOLONTARIUSZEM. TO BYŁA SPONTANICZNA I SZYBKA DECYZJA – MÓWI DARIUSZ. – PACZKA NAUCZYŁA MNIE TEGO, ŻE NAWET JEŻELI NIE MASZ CZASU, TO GO MASZ!

– DA SIĘ ŁĄCZYĆ WOLONTARIAT Z PRACĄ ZAWODOWĄ, PASJAMI, ZWIĄZKAMI, SPOTKANIAMI Z PRZYJACIÓŁMI – DODAJE JUSTYNA, WOLONTARIUSZKA AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. – TO, CO ROBIMY, JEST OGROMNĄ WARTOŚCIĄ. JESTEŚMY W STANIE REALNIE ZMIENIAĆ ŻYCIE INNYCH OSÓB.

Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem!

Masz do wyboru jedną z dwóch ról

W wolontariat Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości możesz zaangażować się na dwa sposoby. Chcesz zarządzać pracą zespołu i czuwać nad przebiegiem programu w swojej okolicy? Zgłoś się na lidera zespołu wolontariuszy w Paczce lub Akademii. Liderzy i liderki koordynują działania innych wolontariuszy i dzięki temu umożliwiają niesienie mądrej pomocy.

Wolisz wspierać najbardziej potrzebujących podczas bezpośrednich spotkań? Wybierz rolę wolontariusza. W Szlachetnej Paczce wolontariusz odwiedza rodziny w trudnej sytuacji materialnej, poznaje ich historie i przekazuje gotowe paczki. W Akademii Przyszłości wolontariusz spotyka się na indywidualnych zajęciach z wybranym dzieckiem i towarzyszy mu w budowaniu poczucia własnej wartości. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, przez cały rok szkolny.

Chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych rolach w wolontariacie Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości? Wejdź na www.superw.pl.

Pomagaj potrzebującym z Twojej okolicy

By w każdym rejonie Paczki i kolegium Akademii mogli działać wolontariusze, potrzeba najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów. Wciąż wielu z nich brakuje – w całej Polsce. Chcesz mieć realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy? Dołącz do wolontariatu Paczki lub Akademii w swoim województwie:

Sprawdź, jak się zgłosić

Zarówno w Paczce jak i w Akademii zgłoszenia do wolontariatu odbywają się za pomocą strony www.superw.pl. Tylko trzy kroki dzielą Cię od tego, by zacząć pomagać w swojej najbliższej okolicy:

  1. Wejdź na stronę www.superw.pl i wypełnij krótki formularz zgłoszenia.
  2. Przejdź krótką rozmowę ze swoim przyszłym Koordynatorem lub Liderem i wdrożenie.
  3. Dopełnij niezbędnych formalności i zacznij działać!

(organizator)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWspominaliśmy ofiary sowieckiej napaści
Następny artykułBudżet Obywatelski 2023 – wyniki