Mimo że za oknem króluje jesień, to do Fabryki Sztuk powrócił wakacyjny klimat. Wszystko za sprawą konkursu plastycznego „Pocztówka z…”, którego finał miał miejsce zaledwie kilka dni temu.
– Od lipca aż do początku października napływały do nas kartki pocztowe wykonane przez dzieci. Oglądając je odnosi się wrażenie, że stanowią odzwierciedlenie miejsc, w których ich autorzy spędzili wakacje. Cieszy nas popularność konkursu, który organizowany jest już po raz ósmy, a w tym roku radość jest tym większa, że w gronie jury znaleźli się światowej sławy artyści: Ewa Minge, Marcin Kołpanowicz i Jarosław Kukowski. Bardzo dziękuję szanownemu jury, a uczestnikom gratuluję inwencji i talentu – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.
WYNIKI:
grupa 0 – przedszkola i klasy „0” szkół podstawowych
- I miejsce: Eliza Nelke – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- II miejsce: Helena Baczyńska-Sielaczek – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- III miejsce: Marianna Gusowska – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- Wyróżnienie: Kornelia Tomaszewska – Publiczne Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie
grupa 1 – klasy 1-3 szkół podstawowych
- I miejsce: Sandra Górka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- II miejsce: Rita Kowal – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie
- III miejsce: Hanna Wachnicka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- Wyróżnienia: Natalia Masalon – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- Stanisław Rozumek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie
grupa 2 – klasy 4-6 szkół podstawowych
- I miejsce: Dominika Łaszewska – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- II miejsce: Aleksandra Piasecka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- III miejsce: Agata Grucza – zgłoszenie indywidualne
- Wyróżnienie: Alicja Gręda – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
grupa 3 – klasy 7-8 szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe
- I miejsce: Alicja Kosicka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- II miejsce: Magdalena Pieczewska – zgłoszenie indywidualne
- III miejsce: Emil Pepliński – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
- Wyróżnienie: Julia Grucza – zgłoszenie indywidualne
JURY:
Ewa Minge – polska projektantka mody, pisarka, malarka, rzeźbiarka, designerka i osobowość medialna. Od ponad 20 lat jej marka – Eva Minge – obecna jest na najważniejszych wybiegach i najbardziej prestiżowych imprezach modowych, m.in. w Paryżu, Mediolanie, Rzymie, Moskwie, Cannes, Montrealu, Barcelonie, Wiedniu, Berlinie, Kijowie czy Dubaju. W 2013 roku Ewa Minge odebrała dwie nagrody „International Star Diamond Award” przyznawane przez The American Academy of Hospitality Sciences. Najważniejsze tytuły międzynarodowej prasy modowej takie jak: “Vogue”, “Harper’s Bazar”, “Elle”, “Glamour”, “Cosmopolitan”, “Collezioni” czy “Marie Clare” od lat stawiają kolekcję Polki obok największych domów mody na świecie. W 2015 roku w sprzedaży ukazała się autobiografia projektantki “Życie to bajka”, która z miejsca stała się bestsellerem.
Marcin Kołpanowicz – polski malarz, artysta plastyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, syn Andrzeja Kołpanowicza, znanego krakowskiego surrealisty. Jego prace wystawiane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Częstochowie, Paryżu, Born, Kolonii. Od 2011 roku regularnie publikuje eseje w kwartalniku „Artysta i Sztuka”. Jest członkiem oraz założycielem „Grupy Apellesa”, w której skład wchodzą również Leszek Żegalski, Krzysztof Izdebski-Cruz, Ida Łotocka-Huelle i Dariusz Kaleta. Prace Kołpanowicza znajdują się na plakatach, okładkach książek („Kielich” – Waldemar Łysiak), a także można je ujrzeć w serialu „Siedlisko” (reż. Janusz Majewski).
Jarosław Kukowski – urodzony w Tczewie polski malarz współczesny, designer, juror międzynarodowych konkursów artystycznych. Jego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, California Modern Art Gallery w San Francisco, Nowym Jorku (Art Expo), SOHO Studios w Miami, BOXeight Studios & Gallery w Los Angeles. Jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych twórców z kręgu surrealistów. Od 20 lat prowadzi własną szkołę malarstwa, a jego uczniowie osiągają znaczące sukcesy na rynku wystawienniczym. Organizator wielu wystaw zbiorowych oraz plenerów malarskich. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
(FS)
REKLAMA MIEJSKA