W Tczewie drużyna Kosmopell Arkadia III Tczew zainaugurowała rozgrywki w II Polskiej Lidze Bilardowej sezonu 2023. Przeciwnikami w pierwszej kolejce byli bilardziści SKB Mrągowo.

Tczewski zespół w składzie Sandra Aftka, Paulina Rutkowska, Mateusz Grzębski i Paweł Guziński zremisowali z drużyną z Mazur 3:3. W pierwszym meczu punktował tylko debel Sandra i Paweł. Bliski zwycięstwa był Mateusz ale ostatecznie uległ przeciwnikowi jedną partią. W drugim meczu debliści zagrali pojedynki indywidualne. Paweł wygrał swój drugi pojedynek i jako kapitan drużyny okazał się najlepszym zawodnikiem meczu. Nieznacznie swój singlowy bój przegrała Sandra, dzielnie walcząc o każdą partię. Ponownie zwyciężył nasz debel w składzie Paulina i Mateusz ustalając wynik spotkania na 3:3.

Wynik mógł być o drobinę lepszy ale to jest sport i remis oraz 3 duże punkty dają nadzieję na lepsze starty w następnych kolejkach II ligi. Druga kolejka ligowa odbędzie się 11 marca i nasza drużyna zagra w Starogardzie Gdańskim z Omida Kmicic.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykłady
Następny artykułBudżet Obywatelski Tczewa – wpłynęło 18 projektów