W związku ze wzrastającą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – od poniedziałku, 10 sierpnia, wprowadzone zostaną ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Od dnia 10 sierpnia 2020 r. interesanci będą przyjmowani wyłącznie po uzgodnieniu i  wcześniejszym umówieniu spotkania (daty, godziny) w budynkach przy ul. 30 Stycznia 1, Placu Marszałka J. Piłsudskiego 1 oraz Obrońców Westerplatte 3. Kontakt z pracownikami urzędu będzie możliwy telefonicznie, elektronicznie lub pocztą tradycyjną.  Dokumenty można również pozostawić w urnach wystawionych w budynkach urzędu.  Adresy mailowe i numery telefonów do wszystkich komórek organizacyjnych znajdują się na stronie www.bip.tczew.pl.

Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje bezpośrednio interesantów tylko w sprawach z zakresu rejestracji stanu cywilnego. W innych sprawach obowiązują zasady jak wskazano wyżej.

Kasa Urzędu Miejskiego znajdująca się w budynku przy ul. 30 Stycznia 1 będzie czynna. W kasie będzie mogła przebywać jedna osoba na jedno stanowisko.

Interesanci będą obowiązani stosować się do wytycznych związanych z przestrzeganiem rygorów sanitarnych dot. zachowania odstępów od stanowisk pracy oraz innych osób, dezynfekcji rąk, obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Liczba osób przebywających w   budynkach Urzędu jest monitorowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułŚwięto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku
Następny artykułJak radzić sobie z upałem?