Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta zaprasza do skorzystania z oferty wakacyjnej.

  1. Biblioteka Plenerowa 2023 – 12.07 i 23.08 (środa godz. 12.00)

Otwarcie Biblioteki Plenerowej nastąpi 12.07.2023 roku na Starym Mieście, na skwerze dra Schefflera. Punktem wyjścia do podjęcia zajęć literacko-plastycznych jest morze.

W trakcie spotkania zaprosimy najmłodszych do wykonania prac plastycznych, wspólnie potańczymy i zaśpiewamy. Jak zawsze zależy nam na promocji czytelnictwa, stąd na spotkaniach przeczytamy najmłodszym ciekawą książkę i zaproponujemy dyskusję. Tym razem za cel postawiliśmy sobie zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami marynarskimi a także przedstawienie im flory i fauny Bałtyku. Będzie okazja do zapoznania się ze sprzętem ratunkowym, a także przyswojenia zasad ochrony środowiska i geografii poprzez zabawę na świeżym powietrzu.


2. Wystawa  „Artyści niepodległościowi poza Polską
Do końca sierpnia można zwiedzać wystawę pt. „Artyści niepodległościowi poza Polską. Jest to eskpozycja opowiadająca o losach artystów tworzących na emigracji. Szczególnie odnosi się do okresu drugiej wojny światowej i do artystów w armii generała Władysława Andersa. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

3. Wystawa „Jak skała na morzu. O Polskości Pomorza”.
Ekspozycja poprzez archiwalne fotografie, obrazy i cytaty ze wspomnień opowiada o trudnej historii Kociewiaków, Kaszubów i innych Pomorzan, a także o znaczeniu Pomorza dla naszego kraju. Wystawa dotyczy wydarzeń z lat 1772 – 1990.
Istnieje możliwość połączenia zwiedzania wystawy z pokazem filmu pod tym samym tytułem. Wystawa jest pokazywana w neogotyckiej piwnicy w bibliotece przy
ul. J. Dąbrowskiego 6. Wymagana wcześniejsza rezerwacja terminu zwiedzania,
kontakt:  pod nr tel. 572-779-200.

4. Szachy XXL.
Biblioteka zaprasza do gry w szachy w XXL. Gra jest rozstawiona na poddaszu biblioteki przy ul. J. Dąbrowskiego 6. Grać można w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16. Zalecana wcześniejsza rezerwacja szachownicy w Mediatece, pod nr tel. 572 779 195.

5. Zwiedzanie zabytkowej biblioteki
Biblioteka zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem neogotyckiego budynku głównego książnicy przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6. Zwiedzanie jest bezpłatne i możliwe jedynie po wcześniejszej rezerwacji. Wymagana wcześniejsza rezerwacja terminu zwiedzania,
kontakt:  pod nr tel. 572-779-200.

6. Książka na wakacje
Ponadto zapraszamy codziennie do korzystania z naszej stałej oferty – do odwiedzin filii bibliotecznych, które znajdują się na terenie naszego miasta. Zachęcamy szczególnie młodzież od odwiedzin i wypożyczania w wakacje książek. Biblioteki są czynne w wakacje od poniedziałku do piątku.

MBPREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułV edycja akcji „Tczew na niebiesko dla autyzmu” – podsumowanie
Następny artykułKonkurs na projekt pocztówki w Fabryce Sztuk