Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę Odwaga 44. Tczewianie w Powstaniu Warszawskim. Ekspozycję można oglądać w Parku Kopernika w dniach 28.07-04.09. Kuratorem jest Radosław Wiecki, autorką rysunków – Katarzyna Kaffka.

Wystawa poświęcona jest mieszkańcom naszego miasta biorącym udział w walkach Powstania Warszawskiego. Osiemnaście tematycznych plansz ukaże nie tylko historię całego Powstania, ale nade wszystko konkretne losy pięciu osób, mieszkańców naszego miasta, m.in. Mieczysława Polewicza czy Huberta Stangenberga, którzy z różnych względów zdecydowali się wziąć udział w Powstaniu. Całość ekspozycji stanowi niejako album komiksu – wszystkie plansze są ręcznie rysowanymi kadrami opowiadającymi losy Powstańców. Każdy rysunek został stworzony na podstawie autentycznych zdjęć i opisów z Powstania Warszawskiego.

Poza tym w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 można zapoznać się z kilkoma powstańczymi pamiątkami oraz obejrzeć wywiad z Tczewianinem Mieczysławem Polewiczem, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZwiedzanie zabytkowej biblioteki
Następny artykuł79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia, godz. 17.00