Radni jednogłośnie podjęli uchwałę  w sprawie w sprawie wprowadzenia w Tczewie, od 1 września br., bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Takie rozwiązanie zaproponował prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, podczas sesji miesiąc temu.

– Wielokrotnie mówiłem o tym, że pracujemy nad taryfami w komunikacji miejskiej. Po wnikliwych analizach proponuję, aby po zakończeniu obecnego kontraktu z przewoźnikiem, czyli od września tego roku, komunikacja miejska była bezpłatna dla wszystkich pasażerów, niezależnie od wieku, od miejsca zamieszkania czy posiadania karty mieszkańca – powiedział wówczas prezydent.

Jak podkreślił prezydent M. Pobłocki, za wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów przemawia przede wszystkim dobro i wygoda  mieszkańców. Znikną kasowniki, biletomaty i sprzedaż biletów przez kierowców. Nowe zasady sprawią, że Tczew stanie się bardziej konkurencyjny dla firm prowadzących usługi transportowe, co może się przełożyć na wyniki kolejnego przetargu na komunikację miejską.

Ważny jest także aspekt ekologiczny – bezpłatna komunikacja zachęci zapewne wielu mieszkańców do rezygnacji z poruszania się po mieście samochodem na rzecz bezpłatnego autobusu, zwłaszcza, że jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie w Tczewie stref płatnego parkowania. Dochód z opłat za korzystanie z parkingów zostanie przeznaczony na pokrycie części kosztów, które ponosić będzie miasto, w związku z darmową komunikacją.

Decyzję tczewskich radnych z aprobatą przyjęła również obserwująca obrady radnych – posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRadio Gdańsk szuka twórców ludowych z Pomorza
Następny artykułFundusze unijne – bezpłatne konsultacje!