Po dwutygodniowej przerwie na rozgrywki reprezentacyjne, wspólnie z kadrowiczkami – Magdaleną Sobal, Julią Jędrzejewską oraz Kingą Ejzel, Pogoń wraca do rozgrywek Ekstraligi. Nadchodzące sobotnie spotkanie odbędzie się w ramach 4. kolejki, w której piłkarki nożne podejmą u siebie drużynę Mistrzyń Polski, która w bieżącym sezonie podtrzymuje iście mistrzowską formę. Łodzianki w dotychczasowych trzech meczach zdobyły dziewięć bramek i nie straciły żadnej, co plasuje je na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Będzie to pierwsze starcie z pierwszą drużyną UKS SMS Łódź, do tej pory,Tczewianki mierzyły się jedynie z drużyną rezerw, w trakcie dwóch, pierwszoligowych sezonów, wówczas, trzykrotnie zwyciężała Pogoń, a raz obie drużyny dzieliły się punktami.

Pierwszy zespół SMSu to jednak przeciwnik wyższej klasy, który w swoich szeregach ma wiele  zawodniczek o wysoko cenionych umiejętnościach – Dominika Kopińska, Katarzyna Konat oraz Anna Rędzia, to stałe bywalczynie zgrupowań kadry prowadzonej przez selekcjonerkę Ninę Patalon. Co więcej, swoje pierwsze powołania mają również za sobą chociażby: Paulina Filipczak, Wiktoria Zieniewicz, Gabriela Grzybowska, Oliwia Szperkowska, czy Klaudia Jedlińska.

Niezależnie jednak od klasy rywala, Pogoń chce walczyć o pełną pulę punktów w każdym rozgrywanym przez siebie spotkaniu, podchodząc do nich z pełną motywacją i chęcią zwycięstwa, o czym świadczą słowa zawodniczki, która w tym sezonie dołączyła do drużyny Mateusza Sroki, Klaudii Tobiczyk:

Na pewno zdajemy sobie sprawę, że będzie to ciężki i wymagający mecz, bowiem przyjdzie nam się zmierzyć z Mistrzem Polski i to właśnie zespół z Łodzi będzie tutaj faworytem, ale też znamy swój potencjał i na każdy mecz wychodzimy z założeniem walki o 3 punkty. Dla nas nie jest ważne, kto stoi po drugiej stronie boiska, zawsze dajemy z siebie wszystko i walczymy do końca. Co do przygotowań, tak jak pod każdy inny mecz analizujemy dokładnie przeciwnika, jego mocniejsze i słabsze strony, dopracowujemy do tego naszą taktykę i ciężko pracujemy nad tymi aspektami.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10, września o godzinie 12:00, na stadionie przy ul. Elżbiety 21A, serdecznie zapraszamy do kibicowania, wstęp na mecz jest wolny.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNowa prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji
Następny artykułBudżet Obywatelski Tczewa – głosowanie tylko do 12 września