OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wczoraj strażnicy miejscy zostali poinformowani przez zarządcę jednej ze wspólnot o podrzuceniu przy ul. Niepodległości odpadów. Na miejscu, wśród sterty śmieci,  funkcjonariusze  znaleźli  dane osobowe wraz z numerem telefonu , co pozwoliło  ustalić sprawcę wykroczenia, wobec którego prowadzone są dalsze czynności.

Mundurowi przypominają, że za zaśmiecanie miejsc publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami grozi grzywna w wysokości do 5 tysięcy zł.

Niestety pomimo ciągłych apeli, coraz bardziej niepokoi fakt ujawniania odpadów podrzucanych przez mieszkańców swoim sąsiadom. Strażnicy informują , że  obserwując taki proceder, nie warto odwracać głowy w drugą stronę, należy natychmiast zareagować, zwrócić uwagę sprawcy lub powiadomić odpowiednie służby. Wszystkim powinno zależeć na czystości naszego miasta i piętnowaniu takich zachowań. Zamiast pozbywać się odpadów wyrzucając je w niedozwolone miejsca, należy je zawieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

(Straż Miejska w Tczewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew Gminą Przyjazną Przedsiębiorcom
Następny artykułMaciej Jakubek nowym prezesem ZUOS