Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje, że w pierwszej połowie listopada została przeprowadzona kolejna eksmisja z lokalu komunalnego.

Na podstawie wyroku sądowego rodzina zamieszkująca w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w dzielnicy Nowe Miasto, zalegająca z płatnościami oraz notorycznie wykraczająca w rażący lub uporczywy sposób przeciwko porządkowi domowemu, została przeniesiona w ramach najmu socjalnego do lokalu w innej dzielnicy. Eksmisja została przeprowadzona przez komornika, przy asyście policji oraz udziale ślusarza. Takie czynności są przeprowadzane w przypadku braku dobrowolnego przekwaterowania do lokalu przyznanego przez Gminę. Z całej sytuacji z pewnością najbardziej zadowoleni są mieszkańcy budynku, którym eksmitowana rodzina mocno dawała się we znaki.

TTBS podkreśla, że lokale w ramach najmu socjalnego są lokalami o obniżonym standardzie, a umowy zawierane są na okres nie dłuższy niż 3 lata. Dodatkowo Spółka zwraca uwagę, że Sąd nie w każdym przypadku zobowiązany jest do przyznania najmu socjalnego.

Spółka nadmienia również, że w bieżącym roku zostało już przeprowadzonych 8 eksmisji, z czego 4 wyroki zrealizowane dla lokali spoza zasobu gminy oraz 4 z zasobu mieszkaniowego należącego do Gminy Miejskiej Tczew.

(TTBS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTworzymy kalendarz imprez miejskich na 2023 r.
Następny artykułAnkieterzy w miejskich autobusach