17 pedagogów z tczewskich samorządowych szkół podstawowych zostało nagrodzonych przez prezydenta Tczewa z okazji Dnia Edukacji Narodowej.   

Nagrody prezydenta przyznawane są za szczególne osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze. Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki wręczył je podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej – w Szkole Podstawowej nr 1.

W  samorządowych szkołach podstawowych  w Tczewie pracuje 579 nauczycieli i 171 pracowników administracji i obsługi, w samorządowym Przedszkolu nr 8 – 21 nauczycieli i 19 pracowników obsługi.

Nagrody prezydenta otrzymali: Katarzyna Kruk i Wojciech Fabich z SP 1, Hanna Mikiciuk-Dunajska, Małgorzata Abakumiec-Kussowska i Robert Kraska z SSP 2, Anna Główczewska i Aleksandra Czajkowska z SP 4, Lucyna Żylis z SP 5, Justyna Włodarczyk-Surdecka z SP 7, Agnieszka Synowiec z SP 8, Izabela Pelplińska, Elwira Andraszewicz i Iwona Kardasz  z SP 10,Izabela Rezmer i Joanna Dąbrowska z SP 11, Beata Kaszubowska i Michał Ortmann z SP 12.

Nagrody nauczycielom SP 1 wręczył również dyrektor szkoły – Krzysztof Sibiga.

Prezydent M. Pobłocki podziękował nauczycielom za ich pracę, życząc wytrwałości i kolejnych sukcesów zawodowych oraz dumy z uczniów. Wspomniał też, że to tutaj – w Szkole Podstawowej nr 1 sam uczył się przez osiem lat. Od tego czasu zmieniła się szkoła, zmienili się nauczyciele, a już wkrótce „jedynkę” czeka kolejna transformacja. Gotowa jest koncepcja zagospodarowania terenu wokół szkoły, budowy nowej sali gimnastycznej, boiska sportowego.

Na zakończenie uroczystości, uczniowie „jedynki” wystąpili z krótkim programem artystycznym.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSlam w Zagłębiu
Następny artykułTabletki z jodkiem potasu gotowe do dystrybucji