Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, miłośników literatury oraz sympatyków tczewskiej książnicy do udziału w kolejnej odsłonie projektu Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną fragmenty książki ”Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Sobota, 9 września 2023 roku, godzina 11:00.

Teren rekreacyjny przy ulicy Żwirki (osiedle Suchostrzygi).

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście do organizatorów Prezydent RP Andrzej Duda.

A zatem przyjdź i ciesz się lekturą!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBajkowy Festyn Charytatywny – 9 września przy Zespole Szkół Katolickich
Następny artykułJak najlepiej zapoznać dziecko ze sztuczną inteligencją? Dzięki bezpłatnym warsztatom – Koduj z Gigantami