Czy słońce czy niepogoda, zawsze jest dobra pora, by odwiedzić Fabrykę Sztuk. Przez siedem dni w tygodniu, całkowicie za darmo można zobaczyć ciekawe wystawy:

  • Fascynująca opowieść o Mikołaju Koperniku i jego przyjacielu i współpracowniku Aleksandrze Skultecie po blisko trzech latach dobiega końca. Rzetelna dawka wiedzy, barwne scenki tematyczne, zapierająca dech w piersi projekcja 3D, makieta z ruchomymi planetami, filmy z udziałem cenionego aktora Mirosława Baki – to bez wątpienia atuty wystawy Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek, którą objęli patronatem Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki i Polska Agencja Kosmiczna. Kto w wakacje nie zdąży zwiedzić wystawę, ma czas tylko do 10 września. Potrzebujesz dodatkowego argumentu, żeby to zrobić? Gra muzealna, w której można wygrać książkę, płytę z „kosmiczną” muzyką oraz gadżety. Wystawa  zlokalizowana jest na dwóch kondygnacjach w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.
  • Sztuka na ciele. Makijaż artystyczny – to ponad 100 fotografii utrwalających wykonane uprzednio makijaże artystyczne na ciałach kobiet i mężczyzn, a także elementy wykorzystane do tworzenia kompozycji, takie jak: gips, glina polimerowa, koraliki, mech. Autorki wystawy Aleksandra Ujazdowska i Daria Szulc wyszły z założenia, że obraz namalowany na skórze w swej istocie jest krótkotrwały. Jedynie uchwycony w migawce aparatu pozostaje dowodem na swoje istnienie. To wystawa inspirowana nurtami sztuki oraz pięknem ludzkiego ciała. Czynna do 24 września przy ul. 30 Stycznia 4.
  • Plac zabaw – czyli podróż do dzieciństwa współczesnych 40- i 50-latków. Oprócz popularnych zabawek, jak konie na biegunach, samochody resoraki, lalki, misie, przejrzymy egzemplarze dawnych książek i czasopism, a także pogramy w kapsle czy też klasy, usłyszymy muzykę z płyty winylowej oraz  zobaczymy bajkę wyświetlaną z diaskopu. Stare przedmioty zaaranżowane w nowoczesnym stylu ucieszą nasze oko jeszcze do 30 września. Wystawa znajduje się w kamienicy przy ul. Podmurnej 15.
  • Galeria Henryka Kudzio, w której z bliska możemy zobaczyć czterdzieści kopii dzieł znanych mistrzów malarstwa – to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Klimatyczne wnętrze kamienicy przy ul. Podmurnej 15 sprzyja kontemplacji dzieł sztuki. Mimo że galeria ma charakter stały, to co pewien czas ekspozycja ulega częściowej metamorfozie. Dlatego nie zwlekaj z wizytą.

Fabryka Sztuk

ul. 30 Stycznia 4

dni powszednie 8.00-18.00

weekendy 10.00-18.00

kamienica Fabryki Sztuk

ul. Podmurna 15

dni powszednie, z wyjątkiem czwartków 10.00-16.00

czwartki i weekendy 10.00-18.00

Wstęp bezpłatny!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKomunikacja miejska – do końca sierpnia wykorzystaj środki z Karty Miejskiej
Następny artykułLato z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji