11 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Progress do sali widowiskowej CKiS. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CKiS od 18.10.2023 r.

Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zapraszają na „Koncert dla Mieszkańców” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Kolejny z koncertów w cyklu „dla Mieszkańców” zatytułowany „Na skrzydłach wolności”, upamiętnia wydarzenia z 1918 roku i przywodzi na myśl słowa Jana Pawła II:  „Wiadomo, że naród polski przeszedł ciężką próbę utraty niepodległości, która trwała z górą sto lat, a mimo to pośród tej próby pozostał sobą. Pozostał duchowo niepodległy, ponieważ miał swoją kulturę”.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dla nas wszystkich dnia z muzyką polskich twórców. W programie m.in. słynny Polonez Es-dur oraz Fantazja na tematy polskie Fryderyka Chopina. Solistą tego wieczoru będzie utalentowany pianista młodego pokolenia Kacper Kukliński. Orkiestrę poprowadzi jej założyciel i dyrektor artystyczny Szymon Morus.

Kacper Kukliński

Jest młodym 18-letnim pianistą. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Gra na fortepianie od 6 roku życia. Ukończył Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, od października jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. Beaty Bilińskiej. Wcześniej pracował pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej oraz uczył się w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala.

Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele czołowych nagród na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno jako solista i kameralista. Występował wielokrotnie w kraju i za granicą m.in. w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Pekinie, Sztokholmie, Pampelunie, Brukseli, czy Paryżu. Jednym z najważniejszych jego doświadczeń było wykonanie koncertu Haydna wraz z orkiestrą NOSPRu w Katowicach. Ma w swoim dorobku również występ ze światowej sławy perkusistą i kompozytorem Emanuelem Séjourné.

Stale doskonali swoje umiejętności, uczestnicząc w kursach i warsztatach pianistycznych. Kontakt z wieloma wybitnymi pedagogami m.in. z prof. Katarzyną Popową- Zydroń, prof. Anną Prabucką -Firlej, prof. Jurijem Bogdanowem, prof. Alicją Paletą-Bugaj, prof. Vincenzo Balzzanim, prof. Zbigniewem Raubo, prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Philippem Giusiano, prof. Krystyną Borucińską, prof. Carlo Palese, prof. Bogdanem Czapiewskim, dr hab. Pawłem Rydlem, dr Maciejem Gańskim, dr hab. Aliną Rutkowską znacznie wzbogaca jego rozwój. Współpracował też z uznanymi, czynnie koncertującymi pianistami: Krzysztof Książek, Aleksandra Świgut, Mischa Kozłowski.

Od 2015 roku jest Stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest laureatem Stypendium „Młoda Polska” w roku 2019.

Koncert dofinansowano z budżetu miasta Tczewa.

Patronat medialny: Radio Tczew, Tetka TczewREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPlakat filmowy – konkurs plastyczny
Następny artykułBadanie wzroku u 10-latków – czas na zgłoszenia