W miniony czwartek i piątek uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Tczewie oraz Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bronisława Malinowskiego mieli okazję poznać atrakcje Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła. Projekt ten, został zainaugurowany przez Polską Organizację Turystyczną i ma na celu promocję polskiej turystyki wśród dzieci oraz Polskiego Bonu Turystycznego, z którego można korzystać do marca 2022 roku. Wśród atrakcji nie mogło również zabraknąć regionalnego stoiska przygotowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE.

– Dzięki świetnej współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz LOT KOCIEWIE udało nam się zaprosić do Tczewa Turystyczną Szkołę, która w przystępny dla dzieci sposób pokazała jak bezpiecznie można podróżować po naszym kraju. – mówi Piotr Kończewski – Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. – Cieszę się, że wśród licznych atrakcji uczniowie mieli okazję poznać również atrakcje własnego miasta oraz Kociewia. – dodaje.

Najmłodszych przywitał robot o imieniu Pepper, który zaprezentował im stoiska, zatańczył i zagrał z dziećmi w kalambury. Na uczniów czekało siedem stref, które uczyły przez zabawę – uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych atrakcji turystycznych, wziąć udział w wyścigu rowerowym, poznać geografię Polski czy też nauczyć się poprawnie kompletować plecak na kajakową lub górską wyprawę. Zaś na nurtujące dzieci pytania odpowiadali animatorzy, którzy również chętnie pomagali w korzystaniu ze stref.

Kociewskie stoisko również cieszyło się dużym powodzeniem. Uczniowie mieli okazję zagrać w MEMOSY oraz PIOTRUSIA i w ten sposób poznać atrakcje turystyczne naszego regionu. Każdy odwiedzający regionalną strefę otrzymał mapę atrakcji oraz wycinankę-ubierankę. A na koniec wizyty na stoisku mógł zakręcić kołem fortuny, pod którego numerami kryły się różnego rodzaju gadżety, w tym m.in. upominki przygotowane przez Urząd Miejski w Tczewie.

– Stoisko kociewskie miało za zadanie w przystępny sposób zapoznać dzieci z atrakcjami regionu oraz zaopatrzyć nauczycieli w materiały do prowadzenia lekcji o Kociewiu. – mówi Julita Dembek z Biura LOT KOCIEWIE – Dużym zaskoczeniem była dla nas wiedza, którą wykazywali się uczniowie. Znali nie tylko atrakcje, ale również potrafili rozpoznać osoby związane z Kociewiem, takie jak Kazimierz Deyna czy też Grzegorz Ciechowski.

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła gościło w Tczewie przez dwa dni. Warto dodać, że tylko dwie szkoły z Województwa Pomorskiego zostały zakwalifikowane do tego programu. Była to tczewska placówka oraz szkoła w Pucku. Projekt Turystyczna Szkoła trwa od września do grudnia br. W tym czasie odwiedzi wszystkie regiony Polski. Cieszymy się, że również Kociewie mogło wziąć udział w tym turystycznym przedsięwzięciu.

(LOT Kociewie)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Adopcji
Następny artykułBadanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku (12-24 listopada 2021)