Urząd Miejski w Tczewie we współpracy z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi realizował majową  kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów (klas 0-3) zachęcającą rodziców i dzieci do stosowania  aktywnych form  docierania do placówek oświatowych. Do akcji włączyła się również Straż Miejska. Mundurowi codziennie w godzinach rannych patrolowali okolice przy tczewskich przedszkolach i szkołach  dbając o bezpieczeństwo maluchów przyjeżdzających na zajęcia.

Przedszkolaki  i uczniowie uczestniczyli w spotkaniach propagujących  pozytywne zachowania  związane ruchem pieszym, rowerowym, a także z komunikacją publiczną. Dzieci uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście na hulajnodze ,  rowerze oraz  jako piesi  uczestnicy ruchu drogowego.

Rezygnując z dojazdów samochodem do szkoły i przedszkola, sprawiamy, że okolice placówek oświatowych są bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla naszych pociech.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDOBRY TARG – nowa formuła wydarzeń w regionie! 13 czerwca łączymy mieszkańców z lokalnymi dostawcami i rzemieślnikami!
Następny artykułTczew kwitnie także w szkołach