Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza 18 lipca na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Tczewie –  18 lipca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland (ul. Kwiatowa 17).

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, jest bezpłatne i wykonywane niezależnie od miejsca zamieszkania. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

18 lipca obok mammobusa, który będzie stał w Tczewie przy sklepie Kaufland (ul. Kwiatowa 17) w godzinach 10.00-14.00 stanie mobilne stanowisko promocyjne, przy którym organizatorzy będą propagować zdrowy styl życia, wydawać kartę EKUZ na wyjazd za granicę, potwierdzać profil zaufany, prowadzić edukację samobadania piersi i jąder na fantomach.

(Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKiermasz ukraińskich towarów, prezentacja filmu – 15 lipca w CKiS
Następny artykułRuszyły zapisy na 8. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy