Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na Letnie Święto Flagi, czyli rodzinny piknik integracyjny, którego główną ideą jest popularyzacja polskich symboli narodowych poprzez zabawę połączoną z edukacją i sztuką.  – 5 sierpnia o godz. 13:00 na Bulwarze Nadwiślańskim.

Wydarzenie składać się będzie z różnorodnych warsztatów skierowanych do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Centralnym punktem tego Święta są latawce, ich prezentacja, tworzenie, zabawa nimi i rywalizacja. Pierwsza propozycja warsztatowa to warsztaty modelarskie, podczas których uczestnicy nauczą się konstruować i korzystać z latawców. Działanie poprowadzą instruktorzy z Fundacji Strefa Mocy.

Fundacja Strefa Mocy działa od 2014 roku. Jednym z jej celów jest propagowanie aktywności związanych z latawcami jako sposobu na rodzinne, twórcze spędzanie czasu. Prowadzą pokazy, uczestniczą w zlotach i festiwalach, organizują imprezy plenerowe, ale przede wszystkim prowadzą warsztaty budowania latawców.

Nasza pasja do latawców powstała ponad 10 lat temu, kiedy porzuciliśmy pracę w korporacji i z Warszawy przeprowadziliśmy się do małej, spokojnej miejscowości na wybrzeżu. Uwielbialiśmy chodzić na plażę, ale nie należymy do osób, które po prostu leżą na piasku za parawanem…. Latawce pojawiły się trochę przypadkiem, a trochę z dziecinnych wspomnień. Plaża to wymarzone miejsce na puszczanie kolorowych konstrukcji. Latawce to nasza rodzinna pasja. Młodszy syn zawsze był zafascynowany siłą latawców. Pierwszy latawiec tzw. akrobacyjny dostał w wieku 6 lat i od razu złapał bakcyla. Ta fascynacja przerodziła się w pasję do kitebordingu i snowkitingu (zimowej odmiany kiteboardingu). Dziś jest instruktorem, bierze udział w zawodach i z właśnie kajtami chce związać swoją przyszłość. – mówią instruktorzy Fundacji.

W trakcie wydarzenia odbędą się także warsztaty plastyczne – będziemy rysować symbole narodowe, warsztaty kreatywne – stworzymy biało – czerwone kwiaty i kotyliony, warsztaty wokalne – pośpiewamy, m.in. hymn narodowy oraz warsztaty modelarskie – stworzymy łatwe formy latawców –  latawce dla niecierpliwych wszystkie w biało-czerwonych barwach

Po części warsztatowej odbędzie się pokaz latawców oraz przemarsz uczestników pikniku połączony z prezentacją efektów zajęć warsztatowych.

***

Dodatkowo, przed piknikiem rodzinnym zapraszamy na warsztaty, które będą się działy w budynku Centrum Kultury i Sztuki (ul. Wyszyńskiego 10) m.in.:

  • 1 i 2 sierpnia 2023 godz. 15.30 – warsztaty podcastowe

 Przygotujemy audycję związaną z symbolami narodowymi.

  • 2 i 3 sierpnia 2023 godz. 15.00 – warsztaty z drukarkami 3D

 Będziemy projektować i drukować modele Godła.

  • 3 sierpnia 2023 godz. 16.00 – warsztaty krawieckie

 Uszyjemy proporczyki i flagi.

  • 4 sierpnia 2023 godz. 15.00 – warsztaty z programowania

 Będziemy projektować symbole narodowe przy użyciu gry minecraft.

Uwaga! Na powyższe warsztaty obowiązują zapisy od dnia 17 lipca 2023 godz. 9.00 pod nr telefonu 693 368 107.

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny

Zapraszamy!

Partnerem projektu jest Fundacja Domu Kultury w Tczewie

Działanie dofinansowano ze środków „Biura Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSpektakl plenerowy „Klasa” w wykonaniu Teatru Snów – 12 sierpnia
Następny artykułSeniorzy bawili się na Górkach