1 lipca o godz. 15:00 odbędzie się piknik rodzinny na Suchostrzygach przy Fontannie (ul. Żwirki).

Zbliża się okres wakacyjny, więc ogłaszamy ofertą działań kulturalno – rozrywkowych w rożnych częściach miasta.. Wybraliśmy trzy lokalizacje: Suchostrzygi, Kanonkę i Osiedle Witosa (Górki).

Rodzinne pikniki to wspólna zabawa na świeżym powietrzu z masą atrakcji. Będzie strefa animacyjna  dla dzieci, kolorowe dmuchańce, pokazy, gry i zabawy przy muzyce, Zumba Kids, konkurencje sprawnościowe,  quizy z nagrodami, spektakle teatralne oraz kameralne koncerty.

W programie:

  • Spektakl „Śmieciowisko” w wykonaniu Teatru Qfer z Gdańska
  • Koncert Centrum Uśmiechu „Poznajemy to, co jemy”
  • Holi – Święto Kolorów
  • darmowe dmuchańce
  • animacje z kolorowa chustą
  • quiz z nagrodami

Spektakl „Śmieciowisko” w wykonaniu Teatru Qfer z Gdańska

Na śmietniku mieszka tajemniczy, lekko roztargniony, dziwnie ubrany Pan Bałaganiarz. Pilnuje porządku, przechowuje „skarby”, które ludzie wyrzucają i wykorzystuje je do tworzenia przeróżnych historii. Jego opowieści są zaskakujące. Zaprasza do zabawy Zuzię, która przychodzi wyrzucić śmieci. Razem wyczarowują szklane, papierowe, plastikowe i blaszane lalki. Z kolorowych pojemników na odpady wyłaniają się niezwykłe wersje znanych i lubianych bajek, w których wszystko staje na głowie: “O królewnie Śmieszce”, “O robaku i rybce”, “Nieprzemakalnym Kapturku”. Rodzą się ciepłe, humorystyczne, rozśpiewane historie.

Zgrabne połączenie zabawy z edukacją ekologiczną.

Koncert Centrum Uśmiechu „Poznajemy to, co jemy”

Podczas koncertu dzieci dowiadują się jak ważne jest to, by w ich diecie – rozumianej jako styl życia – znalazły się zarówno owoce jak i warzywa, które dostarczają organizmowi niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Ponadto, pomiędzy piosenkami (o tematyce owocowo-warzywnej) Zespół przybliża najmłodszym informacje na temat witamin.

Wesoły sposób prowadzenia koncertu oraz sceniczny wizerunek artystów wywołuje u dzieci pozytywne skojarzenia z owocami i warzywami. Podczas koncertu nie może zabraknąć największych hitów Zespołu. Show ma charakter interaktywny.

Daty kolejnych spotkań:

23 lipca 2023r. – Kanonka

20 sierpnia 2023r. – Osiedle Witosa (Górki) – Skwer 750 – lecia miasta Tczewa

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJoga w parku CKiS – 30 czerwca
Następny artykułVotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tczewa