6 i 13 lutego odbędą się w Tczewie bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży.

Wystartowała rejestracja na MONSTERIADĘ „Koduj z Gigantami”– ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online! Eventy odbędą się w terminie 30.01. – 14.02.2021 r. Teleportuj się z nami do świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! Patronami Honorowymi wydarzenia są włodarze miast oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Chciałbyś skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadajmy za stery Scratcha i do dzieła! Warsztaty umożliwiają  poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom. Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy! Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom – poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry.

Harmonogram warsztatów organizowanych w Tczewie

Warsztaty programowania w ramach wydarzenia „Koduj z Gigantami” obywać się będą wg. poniższego harmonogramu w każdy dzień trwania wydarzenia. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany tematyki planowanych bloków warsztatowych w zależności od potrzeb w trakcie zapisów

Sobota 06.02.2021r

  • 9:00 – 10:30 – Minecraft(grupa wiekowa 7 -9 lat )
  • 11:15 – 12:45 – C# i Visual Studio ( grupa wiekowa 13 – 18 lat)
  • 13:30 – 14.45 – Minecraft(grupa wiekowa 7 -9 lat )
  • 15:30 – 17:00 – Scratch ( grupa wiekowa 10 -12 lat )

Sobota 13.02.2021r

  • 9:00 – 10:30 – Scratch ( grupa wiekowa 10 -12 lat )
  • 11:15 – 12:45 – C# i Visual Studio ( grupa wiekowa 13 – 18 lat)
  • 13:30 – 14.45 – Scratch(grupa wiekowa 7 -9 lat )
  • 15:30 – 17:00 – Scratch ( grupa wiekowa 10 -12 lat )

Kontakt: tczew@giganciprogramowania.edu.pl lub 509 130 430.

Zdarza Ci się oglądać Youtuberów w akcji? Czytasz poradniki dotyczące gier? Dziś zamienisz się miejscami z ich twórcami i sam stworzysz stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa. Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie.

Ezreal, Irelia czy Kassadin to znane Tobie imiona? Bohaterowie League of Legends wkraczają do naszego świata wielkimi krokami. Poznaj bohaterów jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat i przygotuj się do rozgrywki! Zajęcia mają na celu wprowadzenie uczestników w środowisko Visual Studio i poznanie języka programowania C# i jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji. Jeżeli chcesz poznać tajniki powstawania gier i samemu spróbować swoich sił w programowaniu – zapraszamy na Monsteriadę „Koduj z Gigantami”!

„Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Weź w nim udział i wygraj atrakcyjne nagrody! Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek niespodziankę oraz weźmie udział w losowaniu wartościowych nagród: laptopa oraz voucherów na kurs w szkole „Giganci Programowania”! 

„W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 roku z sukcesem zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju!” – mówi Dawid Leśniakiewicz – Prezes szkoły „Giganci Programowania”.

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadzamy uczniów w świat programowania nowych technologii.  Ucząc programowania, rozwijamy w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzamy kreatywność. Już od 6 lat prowadzimy kursy i warsztaty w całej Polsce. Partnerem społecznym akcji są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie?

Szkoła przeprowadza wewnętrzny konkurs wśród uczniów, których zadaniem będzie stworzenie projektu programistycznego, wykonanego w programie Scratch (np. gra lub animacja), pt. „Monsteriada”.

Najlepszy wybrany projekt, szkoła zgłasza do konkursu.

„Monsteriada” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu (w dowolnej formie).

Uwaga! uczestnikiem konkursu może być wyłącznie osoba biorąca udział w warsztatach Koduj z Gigantami.

Zgłoszenia prac prosimy wysyłać poprzez link w KOMENTARZU na facebook’u (https://www.facebook.com/kodujzgigantami/) pod postem konkursowym. Zgłoszenie konkursowe może zamieścić wyłącznie szkoła lub nauczyciel odpowiedzialny za projekt.

Zachęcamy do udziału wszystkie szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe, a także ich uczniów!

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Regulamin

[Giganci Programowania]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNocny pociąg – CKiS zaprasza na koncert z okazji Dnia Tczewa
Następny artykułRekrutacja do przedszkoli publicznych i szkół samorządowych na rok szkolny 2021/2022 – terminy