Targi turystyczne są nieodłącznym elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu turystycznego.

W tym roku ze względu na ogólnopolską sytuację pandemiczną imprezy te nie odbyły się w tradycyjnym terminie, czyli na wiosnę. Wiele z nich organizatorzy przesunęli na jesień 2020. Podobnie było z Targami Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie. W miniony weekend, 25-27 września w chorzowskim Parku Śląskim prezentowały się regiony z całej Polski. Również Kociewie reprezentowane przez Powiat Starogardzki, Powiat Tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy wsparciu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej eksponowało swoją ofertę turystyczną.

– W tym roku odwołano większość imprez, więc z zaciekawieniem przyjęliśmy propozycję LOT KOCIEWIE wspólnego wyjazdu na Śląsk – podkreśla Jacek Toczek ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Oferta z naszego powiatu trafia doskonale w gusta osób odwiedzających nasze stoisko: spokój, cisza, lasy pełne grzybów, a jednocześnie dobry i relatywnie szybki dojazd. Nie bez znaczenia jest też bliskość Trójmiasta i morza, które dla Ślązaków ma wręcz przyciągającą moc.

Pomimo niesprzyjającej, jesiennej aury mieszkańcy Chorzowa i Katowic chętnie odwiedzali stoiska i rozmawiali o swoich przyszłych planach urlopowych. Na kociewskim stoisku dominowały mapy, broszury, przewodniki, a także katalog z noclegami na Kociewiu i regionalne kolorowanki. Jednak szczególną uwagą cieszyła się mapa atrakcji regionu w wersji rysunkowej. Publikacja przyciągała wzrok dzieci i dorosłych.

Partnerstwo Powiatu Tczewskiego i Powiatu Wodzisławskiego już od kilku lat doskonale się sprawdza – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Współpracujemy w różnych dziedzinach z zakresu administracji publicznej oraz życia społecznego. Stąd też nasza obecność na Śląsku również z ofertą turystyczną. Jestem przekonana, że coraz więcej mieszkańców Górnego Śląska wie „kaj to Kociewie?”.

Mieszkańcy aglomeracji śląskiej to turyści nad wyraz mobilni, bardzo często podróżują i przy okazji odwiedzają również nasz region, czy to podczas jednodniowych wycieczek w drodze na urlop nad morze, czy też zostając na dłużej lub nawet wybierając Kociewie jako miejsce docelowe swojego wypoczynku.

– Odwiedzający nasze stoisko poszukiwali głównie ofert agroturystycznych, możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze lub w kajaku. Były pytania o kempingi i coraz popularniejsze w ostatnim czasie kampery – relacjonuje Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Zainteresowanie wzbudzały również nasze atrakcje kulturowe: zamki czy sanktuaria.

Pomimo, że wysoki sezon turystyczny dobiega końca samorządy kociewskie wraz z LOT KOCIEWIE już planują kolejne wspólne przedsięwzięcia promocyjne na rok 2021.

[LOT Kociewie]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułstmtBAU na PiątKę
Następny artykułDobre maniery. Samochody-piesi-rowery