U schyłku wiosny powoli wszyscy szukamy ciekawych propozycji na nadchodzące wakacyjne wyjazdy. Udział w targach turystycznych oraz wydarzeniach plenerowych to doskonały sposób, aby przekonać niezdecydowanych urlopowiczów do spędzenia swojego wolnego czasu na Kociewiu.

Nie inaczej było w przypadku mieszkańców Śląskiej Aglomeracji, którzy odwiedzili targi turystyczne ATRAKCJE REGIONÓW, które w miniony weekend, 11-13 czerwca 2021 r. odbyły się w Parku Śląskim w Chorzowie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również oferty Kociewia, które kolejny raz było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Powiat Starogardzki oraz Powiat Tczewski.

– To już kolejny rok, kiedy przy współpracy z LOT KOCIEWIE oraz z Powiatem Tczewskim odwiedzamy targi w Chorzowie i prezentujemy ofertę naszego regionu – mówi Kazimierz Chyła, Starosta Starogardzki, Prezes LOT KOCIEWIE. – Oferta turystyczna naszego powiatu przypadła do gustu odwiedzającym, którzy teraz, przede wszystkim, szukają miejsc oddalonych od tłumów, gdzie w ciszy i spokoju mogą zrelaksować się w otoczeniu natury. Nasze lasy, jeziora oraz urokliwe miejscowości turystyczne znalazły uznanie odwiedzających i zainteresowały Ślązaków.

Przez cały czerwcowy weekend turyści pytali, co warto zobaczyć na Kociewiu i jak interesująco spędzić czas w naszym regionie. Na stoisku szczególnym powodzeniem cieszyły się mapy – rowerowa oraz szlak kajakowy rzeki Wierzycy, a także rysunkowa mapa atrakcji całego regionu. Poza tym każdy zainteresowany mógł zabrać bezpłatne broszury i przewodniki, a także katalog z ofertą noclegową. Najmłodszych uczestników targów zainteresowały kociewskie kolorowanki.

– Nasze doświadczenie pokazuje, że mieszkańcy Śląska chętnie przyjeżdżają na Kociewie i korzystają z oferty turystycznej regionu – podkreśla Magdalena Olszewska-Gibas, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Wiceprezes LOT KOCIEWIE. – Coraz częściej słyszymy od Ślązaków, że odwiedzili lub mają w planach odwiedzić najbardziej znane atrakcje Powiatu Tczewskiego, takie jak Zamek w Gniewie czy Bazylika Katedralna w Pelplinie.

Kociewie dla mieszkańców Chorzowa i Katowic jest często jedno- lub dwudniowym przystankiem w drodze na urlop nad morze. Wszystko to, dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnemu Śląska z Pomorzem. Turyści mogą przyjechać do nas zarówno własnym autem, jak i pociągiem.

W niedzielę region był promowany podwójnie. Zarówno na Górnym Śląsku, jak i na Pomorzu. LOT KOCIEWIE wraz z Lokalną Grupą Działania „Wstęga Kociewia” zachęcały uczestników Dobrego Targu w Oklaskach Stanisławie do odkrywania turystyki w naszym regionie.

– Dobry Targ to przede wszystkim wydarzenie dla miłośników ekologicznej żywności. Poszukiwanie dobrego, zdrowego jedzenia często łączy się właśnie z podróżowaniem – relacjonuje Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE.– Stąd nasze stoisko, które przede wszystkim, miało zachęcać uczestników do odkrywania atrakcji turystycznych Kociewia oraz smaków regionu.

Coraz więcej osób planuje wakacyjne wyjazdy, a udział w targach turystycznych oraz wydarzeniach plenerowych to doskonały sposób, aby przekonać niezdecydowanych urlopowiczów do spędzenia swojego wolnego czasu na Kociewiu.

[LOT Kociewie]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiznes od kuchni vol 4 – piątek 18 czerwca online
Następny artykułArtystycznie z Fabryką Sztuk