Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zapraszają na premierę koncertu, zarejestrowanego w sali widowiskowej CKiS w Tczewie bez udziału publiczności – 5 września o godz. 18:00 na kanale YouTube Orkiestry Kameralnej Progress.

W czasach zamkniętych sal koncertowych, kiedy ograniczone jest podróżowanie – granice muzyki są otwarte jak nigdy dotąd. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia PREMIERY ON-LINE koncertu “Kociewie muzyką malowane” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress oraz zaproszonych gości.

Mówiąc o dziedzictwie kulturowym Kociewia nie można pominąć charakterystycznej tylko dla tego regionu tradycji oraz kultury duchowej i materialnej, które tworzą obraz tego zwartego etnicznie i kulturowo regionu. By osadzić folklor kociewski w kontekście muzyki innych regionów Polski, wykonanie cyklu „Pieśni Kociewskich” na sopran, fortepian i orkiestrę gdańskiego kompozytora Macieja Zakrzewskiego – dopełni: “5 melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz “4 utwory w polskim stylu” na orkiestrę smyczkową wybitnego współczesnego kompozytora i pedagoga zmarłego w 2018 roku – Stanisława Moryty. Koncert poprzedzi krótka rozmowa z wykonawcami, wprowadzająca słuchaczy w muzyczną krainę polskiego folkloru.


WYKONAWCY:

  • Magdalena Chmielecka – sopran
  • Jakub Ostrowski – fortepian


Orkiestra Kameralna Progress

  • Szymon Morus – dyrygent
  • Krzysztof Dąbrowski – słowo o muzyce

Partnerzy: Telewizja Tetka, Radio Tczew

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

[CKiS]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułHarcerska Orkiestra Dęta – koncert – 6 września
Następny artykułWystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”