Z radością informujemy, że Skarbnica – Tczewska Biblioteka Wirtualna wzbogaciła się o kolejne zdigitalizowane i szczegółowo opracowane obiekty. Na dzień dzisiejszy, na stronie dostępnych jest… uwaga… 2000 (!) eksponatów.

To całkiem pokaźna liczba, na tym jednak nie zamierzamy poprzestać. Przed nami jeszcze tysiące, a właściwie setki tysięcy materiałów archiwalnych, na przestrzeni blisko 30 lat, gromadzonych przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Pora zatem kontynuować rozpoczęte prace. Na udostępnienie w bibliotecznej przestrzeni wirtualnej czekają kolejne wycinki prasowe, dokumenty życia społecznego, mapy katastralne, kroniki, publikacje tematyczne, fotografie (tych w zbiorach MBP jest  ponad 25 tysięcy).

Zachęcamy do zapoznania się z dotychczas opublikowanymi materiałami historycznymi, a jako bonus dorzucamy wystawę fotografii, autorstwa Stanisława Zaczyńskiego, zatytułowaną „Stare Miasto w czerni i bieli”. Tym razem, za sprawą bibliotecznego wehikułu czasu, przeniesiemy się do lat 80. i 90. XX wieku.

Zapraszamy serdecznie!

[MBP]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTrwa przebudowa zabytkowego gmachu biblioteki
Następny artykułBaśnie 1001 nocy – spektakl dla dzieci