Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku informuje o akcji przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2022”, która zostanie przeprowadzona m.in. na terenie Tczewa w dniach 25-27 października.

Akcja polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy. Przewonienie przeprowadza się w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, a także w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. 

Akcja ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach. Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku. Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę. Jednocześnie PSG sp. z o.o. przypomina, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

(Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMiędzynarodowy Dzień Czystego Powietrza
Następny artykułGranty PPGR – pierwsze komputery rozdane