Odetchnijmy nieco świeżym powietrzem i przenieśmy się na moment do miejsca, w którym niepodzielnie króluje zieleń, które wprost idealnie nadaje się dla osób szukających wytchnienia od codziennego zgiełku miasta.

Przed nami kilka znanych i mniej znanych ujęć tczewskiego parku. Prawda, że piękny? Prawdziwa oaza ciszy i spokoju. Któż z nas nie chciałby przenieść się na moment do początku XX stulecia i poczuć tę niepowtarzalną atmosferę dawnego „ogrodu” miejskiego? Jak się okazuje teraz jest możliwe! A wszystko za sprawą Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej. Zapraszamy do zapoznania się z biblioteczną ekspozycją dostępną pod linkiem: https://skarbnica.tczew.pl/tag/aleje-parkowe/

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie posiada w swoich zbiorach unikatowe przedmioty, historyczne perełki, archiwalne materiały, wzbogacające i systematyzujące wiedzę na temat burzliwych dziejów Grodu Sambora. Rękopisy, medale, XIX-wieczne mapy, odbitki prasowe wykonane techniką drzeworytniczą, karty pocztowe z przełomu wieków, plany miasta, kroniki, miedzioryty… Wszystkie one potrafią „mówić”, snuć zapierające dech w piersiach opowieści, zdradzać miejskie tajemnice, prezentować świat miniony, odległy, a jednocześnie tak bliski, bo przeniesiony na papier: opisany, naszkicowany, sfotografowany.

Zapraszamy do „zwiedzania” naszej Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej! Jest to pierwszy etap udostępnienia zdigitalizowanych zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

(MBP Tczew)



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOd 4 maja otwieramy targowiska i niektóre obiekty sportowe
Następny artykułUczestniczki i uczestnicy konkursu Rowerem do Pracy pomagają potrzebującym!