Tradycją już jest, że dwa tygodnie przed Wielkanocą i świętami Bożego Narodzenia na ulicach Starego Miasta w Tczewie pojawiają się kramy z rękodziełem i swojskim jadłem. Tak też było w tym roku. 2 i 3 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny z udziałem 56 wystawców z Tczewa i okolic, Trójmiasta, Grudziądza, Kwidzyna, Iławy, Mławy, Ostrołęki, Pasłęka, a nawet z Podlasia i Wilna.

Pomimo chłodnej aury nie zabrakło odwiedzających, którzy kupowali chleby, chałwy, wędliny, sery z krowiego i koziego mleka, miody, przetwory, a także świąteczne ozdoby, wyroby ceramiczne, akcesoria do mieszkań, biżuterię, odzież czy maskotki dla dzieci. Zainteresowanie dzieci wzbudzał motyl na szczudłach i  różowy królik – żywa maskotka częstująca słodkościami. W przepięknej, wiosennej chacie odbywały się warsztaty plastyczne dla najmłodszych o tematyce świątecznej. Nie zabrakło też konkursów, np. na wykonanie palmy wielkanocnej. Muzycznym akcentem był niedzielny występ Kociewskiej Orkiestry Dętej TORPEDA, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Tczewianie z chęcią wykonywali sobie zdjęcia przy jarmarcznej bramie i wielkiej pisance. Z kolei „tajemniczy klient” dokonał wyboru najładniejszego stoiska, biorąc pod uwagę nie tylko asortyment, ale także dekorację drewnianej chatki. Wygrały Chatka baby Agi @Filc Cacko i Miody Matula.

Organizatorem jarmarku była Fabryka Sztuk, a partnerami: Zakład Usług Komunalnych, Straż Miejska i Urząd Miejski.

Warto dodać, że od 15 kwietnia będą przyjmowane zgłoszenia na kolejne plenerowe wydarzenie – Pchli Targ, który zaplanowano na 5 czerwca.  www.pchlitarg.tczew.pl

Fabryka SztukREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZ Warszawy prosto nad morze – Pociąg Słoneczny rusza 25 czerwca
Następny artykułKorekta rozkładu jazdy linii nr 3 – od 11 kwietnia