Gmina Miejska Tczew informuje, że została zawarta umowa ze spółką PGE Paliwa dla podmiotu pośredniczącego, który będzie obsługiwał mieszkańców Tczewa w zakresie dystrybucji paliw stałych. Podmiotem oferującym sprzedaż paliwa stałego jest obecnie skład firmy:

“TRANSBUD” NOWAK SPÓŁKA JAWNA

w Tczewie przy ul. 30 stycznia 36 (górki przemysłowe)

Tel. 797 300 076

Na tą chwilę dostępna już jest frakcja groszek, a węgiel orzech zostanie dostarczony po wznowieniu dystrybucji przez spółkę PGE PALIWA. Obecnie dystrybucja węgla „Orzech” została wstrzymana przez PGE PALIWA „z przyczyn niezależnych od nas związanych z warunkami atmosferycznymi, co w konsekwencji powoduje opóźnienia w procesach logistycznych” – komunikat grupy PGE Paliwa.

Paliwa stałe (węgiel, groszek) oferowany w ramach preferencyjnego zakupu węgla pochodzi z importu i każdorazowo przed jego nabyciem można sprawdzić aktualny certyfikat świadczący o jego pochodzeniu i parametrach.

Aby dokonać zakupu węgla po preferencyjnej cenie, mieszkaniec Tczewa musi posiadać zaświadczenie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – https://www.mops.tczew.pl/aktualnosci/za-wiadczenia-potwierdzaj-ce-wyp-acenie-dodatku-w-glowego-albo-rozpatrzenie-wniosku-o

Zaświadczenia uprawniające do nabycia węgla w ilości do 3 ton można zrealizować do 30 kwietnia 2023 r. Zatem jeśli w roku 2022 r. nie wykorzystano limitu 1,5 tony do końca grudnia br. to można wykorzystać go w 2023 r.

Gmina Miejska Tczew cały czas prowadzi rozmowy i apeluje do spółki PGE o przyspieszenie całego procesu logistycznego i bieżącej realizacji zamówień węgla bez zbędnych opóźnień. Niestety nie jesteśmy w stanie przyspieszyć ich realizacji i tak jak wiele gmin ościennych na terenie kraju zmagamy się z problemem skutecznej realizacji całego procesu dostaw po preferencyjnej cenie.

Z uwagi na duże zawirowania na rynku paliw prosimy na bieżąco śledzić ceny oferowanego węgla na stronie: www.cieplo.gov.pl – gdzie są informacje od wszystkich składów węgla, które oferują paliwa po cenie preferencyjnej oraz komercyjnej bardzo do siebie zbliżonej. Ceny stale się zmieniają i można je śledzić na bieżąco oraz kontaktować się z lokalnymi składami.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułInwestycje drogowe
Następny artykułZima – najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych