28 sierpnia czeka nas wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego – Stowarzyszenie PRO-ART i Agencję Impresaryjną Pop&Art.
W parku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oprócz koncertu finałowego XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (początek o godz. 17:30) i występu Sławomira Ciesielskiego z zespołem EURAZJA odbędzie się koncert jubileuszowy „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”.
Uczestnicy koncertu jubileuszowego „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”:
Konrad Repiński
Talent wokalny Konrada widzowie telewizji w całej Polsce poznali na początku 2020 roku, kiedy emitowana była 3 edycja The Voice Kids. Śpiewany przez niego utwór z filmu „Podróże Pana Kleksa” spodobał się wszystkim jurorom, aktualnie na kanale Youtube ma prawie 2 miliony odsłon. Dwunastoletni tczewianin Konrad Repiński wystąpił też w Szansie na Sukces, eliminacji do Eurowizji Junior 2020.
Uczeń tczewskiej jedenastki rozwija swoje wokalne i aktorskie umiejętności pod opieką Karola Świtajskiego ze stowarzyszenia teatralnego Ingenium.
Konrad występuje w musicalach realizowanych przez Ingenium. Grał na przykład główną rolę Nemeczka w „Chłopcach z Placu Broni”. Został wybrany także na odtwórcę głównej roli Adasia Niezgódki w spektaklu „Akademia Pana Kleksa”, który można oglądać od 2020 roku w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Konrada największą pasją jest teatr. Konkursy są epizodami, a występy w telewizji, ostatnio także nagrywanie dubbingu do produkcji filmów wytwórni Disneya, to nowe doświadczenia. Najbliższa jego sercu jest praca w teatrze muzycznym. Na Konrada kanale Youtube można posłuchać covery w jego wykonaniu, ale też piosenki autorskie tworzone specjalnie dla niego przez Karola Świtajskiego. Wraz ze swoim opiekunem Konrad pracuje nad swoim pierwszym większym materiałem muzycznym. Na YT można zobaczyć jego kilka autorskich piosenek, w tym ostatni utwór „Wbrew schematom” śpiewany w duecie z kolegą z Ingenium Frankiem Świgostem.
Kalina Kortas
Kalina Kortas ma lat 15. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów wokalnych. Na co dzień chórzystka Chóru Dziecięco – Młodzieżowego „Passionatka” działającego przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W 2019 roku wystąpiła podczas In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego razem z zespołem Ajagore.
Zuza Jabłońska
Zuza Jabłońska – jedna z najciekawszych młodych artystek, która świetnie funkcjonuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Dała się poznać jako najbardziej dojrzała uczestniczka The Voice Kids, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału. W każdym kolejnym utworze artystka pokazuje inną odsłonę, jednak przy zachowaniu podobnej ekspresji oraz estetyki. W swoich tekstach porusza bardzo ważne problemy społeczne. 13 kwietnia 2018 ukazał się debiutancki utwór „Sami”. 6 października 2018 roku wydała singiel „Powiedz mi to w twarz”, który nagrała z Janem-rapowanie i Silesem. Piosenka była głośnym sprzeciwem wokalistki wobec problemów z komunikacją międzyludzką oraz wobec zjawiska hejtowania w internecie. Singiel był nominowany do Fryderyków oraz uzyskał status platynowej płyty. 5 kwietnia 2019 wydała singiel „Spacer po linie”, a w sierpniu z tym utworem wystąpiła podczas 53. Top of the Top Sopot Festival w koncercie Young Choice Awards. 30 października 2019 roku ukazał się singiel „Wisła”, w którym Zuza kolejny raz zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, bo klip poruszał tematy odmienności oraz tolerancji. W 2020 roku ukazało się kilka jej singli z gościnnym udziałem różnych znanych artystów. W połowie roku miał premierę utwór „Wierna, odważna i prawa” do filmu „Mulan”. Jednak najważniejsza premiera w dotychczasowej karierze Zuzy miała miejsce 16 października 2020. Tego dnia na rynek trafił długo oczekiwany debiutancki krążek pt. „Psycho”, nominowany do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop.
Marta Gałuszewska (MVRT)
Piosenkarka, zwyciężczyni VIII edycji programu „The Voice of Poland”, osobowość medialna, influencerka. Wykonywane przez nią utwory zdobyły wielomilionową publiczność. Singiel „Nie mów mi nie” osiągnął 25 milionów wyświetleń, a utwory „Szukam nas”, „Tylko z tobą”, „Bonnie &Clyde” obejrzało i wysłuchało 1-2 miliona odbiorców każdy.
Kasia Lins
Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy. Jej ostatni album „Moja wina” (maj 2020) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. „Moja wina” w sposób rytualny, wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. „Moja wina” to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści. W lipcu 2020 Kasia Lins opublikowała w internecie „Czego dusza pragnie” [live show], materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. „Czego dusza pragnie” to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe. Audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo.
W 2019 Kasia Lins była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała takže nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O! Lśnienia 2021. Niedawno Kasia Lins otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę „Moja Wina”.
Paweł Góral
Paweł Góral – polski aktor telewizyjny i teatralny. Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Roberta w serialu „M jak miłość”. Brał udział w musicalach, takich jak m.in.: „Chess”, „Fame”, „Grease”, „Shrek”, oraz „Przebudzenie wiosny” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Grał również w warszawskim Teatrze Roma, Kwadrat, a obecnie związany jest z Teatrem Syrena. Jest autorem pierwszego na świecie insta-serialu, który był emitowany w ramach insta story na Instagramie. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością wśród internautów. Paweł Góral był jednym z uczestników 14 edycji programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo” (2021 rok), gdzie w finale zajął drugie miejsce.
Alicja Szemplińska
Alicja jest nastolatką z głową pełną marzeń, po które lubi sięgać, co udowodniła wygrywając jeszcze przed 18.urodzinami 3 muzyczne programy, w tym The Voice of Poland (2019) oraz Szansa na sukces – Eurowizja 2020 (2020). Jej ciemny, silny i charakterystyczny głos znany jest publiczności z występów w programach telewizyjnych i festiwalach. W 2020 roku Alicja nagrała utwór „Empires”, z którym miała reprezentować Polskę w Konkursie Eurowizji. Niestety Konkurs z powodu pandemii koronawirusa nie odbył się. W 2020 roku ukazały się jeszcze 3 single i teledyski artystki powstałe we współpracy z topowymi polskimi i zagranicznymi producentami. Singel „Prawie my” przygotowała wspólnie z Neve z Wielkiej Brytanii, a utwory „Pusto” i „Gdzieś” współtworzyli Bogdan Kondracki i Karolina Kozak. Alicja mimo młodego wieku nie boi się nowych wyzwań. W 2021 roku powstał międzynarodowy singiel „Groving up”, w którym artystka śpiewa wspólnie z Remme i Fiedlerskim. W tym samym roku ukazała się piosenka „Każda z nas”, utwór jest częścią ogólnoświatowej akcji „Wielkie święto Księżniczek” Disney’a, a Alicja jest jej „polskim głosem”. Single Alicji obejrzało już 10 milionów osób na Youtube, a fani czekają na pierwszy, pełnogrający album.
Młodzi artyści wykonają następujące utwory:
- Zespół Festiwalowy – „Fast”
- Zuza Jabłońska – „Mamona”, „Nie pokonasz miłości”
- Alicja Szemplińska – „Ani ja, ani ty”, „Telefony”
- Kasia Lins – „Zapytaj mnie czy cię kocham”, „Raz na milion lat”
- Marta Gałuszewska – Tak…tak…to ja”, „Piosenka dla Weroniki”
- Paweł Góral– „Biała flaga”, „Sexy doll”
- Kalina Kortas – „Żyć nie umierać”, „Tu jestem w niebie”
- Konrad Repiński – „Zapachniało jesienią”, „Cztery rady Jaskra”
PROGRAM
- 28 VIII, godz. 13:00-16:00 – gra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”, początek lokomotywa w biało-czarne pasy przy dworcu PKP
- 28 VIII, godz. 17:30, park przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, ul. Wyszyńskiego 10
1. Koncert finałowy – XV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego2. Gość specjalny – Sławomir Ciesielski z zespołem EURAZJA
3. Koncert jubileuszowy „Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”
- 28-29 VIII, plac przed Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie , ul. Wyszyńskiego 10
Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel GC”, przygotowana przez Fabrykę Sztuk
- 29 VIII, godz. 17:00, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Koncert premierowy płyty „Orchestral Tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej PROGRESS pod batutą Szymona Morusa
SPONSORZY:
Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami ponadto są:ZAiKS, ZWiK Tczew, ZUOS Tczew, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Apator Metrix, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Necon Deweloper, Przychodnia Rogowscy.
PATRONAT HONOROWY:
Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego.
WSPÓŁPRACA:
Centrum Kultury i Sztuki, Fabryka Sztuk, Restauracja „Piaskowa”, Fanklub „Republika Marzeń”, Stowarzyszenie „Porozumienie na Plus”, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie.
PATRONAT MEDIALNY:
TvTetka, Radio Gdańsk, Radio Tczew, Radio Super Nova, Radio Malbork, Dziennik Bałtycki, Gazeta Tczewska, Panorama Miasta, Wieści z Kociewia, Portal Pomorza , portal TCZ.PL, Wrota Tczewa, tczewska.pl, tczew.naszemiasto.pl.
(organizator)
REKLAMA MIEJSKA