Drodzy mieszkańcy! Rusza Badanie Klimatu Rowerowego 2022. Dla naszego miasta jest to już trzecie tego typu badanie. Pierwsze w 2018 było pilotażem i jako pierwsze miasto w Polsce braliśmy udział w tym badaniu. W drugim w 2020 roku brało już udział 90 miast i gmin, w tym Tczew. Czas porównać się z wynikami z przed 2 i 4 lat. Sprawdźmy wspólnie co się zmieniło. Udział w ankiecie jest anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje około 10 min.

Jeździsz rowerem codziennie, czasami lub tylko sporadycznie?

Przedstaw swoją opinię na temat warunków korzystania z roweru w Twojej miejscowości lub gminie. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z osobami kształtującymi politykę rowerową i zarządcami ruchu. Przekaż ważną informacje zwrotną – opinię eksperta, codziennego użytkownika przestrzeni publicznej.

Jak wziąć udział w badaniu?

Narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Należy wejść na stronę internetową www.rowerowyklimat.pl, po naciśnięciu przycisku „weź udział – wypełnij ankietę” następuje przeniesienie do formularza ankiety.

Czym jest Badanie Klimatu Rowerowego? Jest to próba zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Tczewie. Badanie zostało przeprowadzone według sprawdzonej i rozwijanej od 1998 roku metodologii “Fahrradklima – Test” i było realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

UWAGA! W badaniu w skali ocen od 1 do 6, “jedynka” to najlepsza ocena, a “szóstka” to najgorsza. W badaniu w 2020 roku miasto Tczew uzyskało średni wynik 2,73 (w 2018 było to 3,15). Był to dobry wynik, patrząc na naszego zachodniego sąsiada. Średni wynik miast niemieckich w klasie miast 50.000-100.000 mieszkańców to 3,8. Na ponad 100 miast niemieckich w tym przedziale ludnościowym, tylko 1 z nich miał lepszy wynik, niż Tczew. W badaniu z 2020 roku miasto Tczew spośród 27 pytań poprawiło wyniki w 26 z nich, a w 1 utrzymało ocenę na podobnym poziomie. Jak będzie tym razem? To zależy od Was! Czekamy na Wasze odpowiedzi.

Wyniki badania, w szczególności te moduły gdzie odpowiedzi były najniższe, posłużą nam do wprowadzania konkretnych rozwiązań oraz ujęcia odpowiednich działań w programach i kampaniach przez nas realizowanych.

#BKR2022

www.rowerowyklimat.plREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułIgrzyska dzieci i Igrzyska młodzieży szkolnej w unihokeja – zapisy
Następny artykułFundusze unijne – bezpłatne konsultacje!