Po nieudanych pojedynkach podczas pierwszego zjazdu, Kosmopell Arkadia Tczew jechał do Kielc z zamiarem odrabiania strat. Cel był prosty: 2 mecze, 2 zwycięstwa i utrzymanie szans na walkę o medale.

Już po pierwszym meczu okazało się, że cel nie zostanie zrealizowany. Okazało się, że w Bilardowej Ekstraklasie nie ma słabych drużyn. Sobotnie spotkanie z beniaminkiem WSB M13 Warszawa przez cały czas nie układało się po myśli zawodników z Pomorza. Mimo wielu okazji ani razu nie objęli prowadzenia i mecz zakończył się niespodziewaną porażką 11:14.

W drugim pojedynku podczas niedzielnej sesji bilardziści spod znaku instalacji fotowoltaicznych Kosmopell spotkali się  z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Zeszłoroczne wyniki zwiastowały wyrównany pojedynek gdyż właśnie z tomaszowianami Kosmopell Arkadia wygrała w zeszłym roku bój o medal. W pierwszej sesji Kacper Konkel i Cezary Antczak wyszli na minimalne prowadzenie 5:4. Rewelacyjna druga sesja w wykonaniu Mateusza i Kamila Sząszor powiększyła przewagę tczewian o kolejna 5 punktów. Para finałowa Kamil i Kacper przy sześciopunktowej przewadze mieli za zadanie dokończyć dzieła. Wygrali ostatnie starcie 4:2 a cały mecz Kosmopell Twoja Czysta Energia zwyciężyła 14:6. Niespodzianka? Zwycięstwo NIE, bo stać Arkadię na wiele. Jedynie rozmiar wygranej niespodziewanie duży.

Niewiadomo co było przyczyną tak różnej gry i niespodziewanych wyników w tych dwóch meczach. Może to, że w sobotę Kosmopell Arkadia grała jeszcze o medal a w niedzielę już tylko o utrzymanie w gronie najlepszych zespołów w Polsce.

Po 5 pojedynkach zajmujemy 7 miejsce w tabeli. Jesteśmy tuż nad strefą spadkową z korzystnym bilansem małych punktów. Kolejny zjazd zaplanowany jest na 10-12 września. Mamy sporo czasu na treningi. Dziękujemy kibicom za słowa wsparcia i gratulacje  oraz sponsorom za nieocenioną pomoc.

W Tczewie drugą kolejkę spotkań rozegrała druga drużyna Arkadii. Podobnie jak w pierwszej kolejce tczewianie nie dali szans rywalom pokonując UKS Lisewo 6:0. Doskonale w tym meczu zagrali: Marcin Gręda, Jakub Bottcher, Mateusz Grzębski i Sandra Aftka. Bilardziści z grodu Sambora są liderami grupy II ligi z kompletem 12 punktów. Następna kolejka 22 maja.

[Arkadia Tczew]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOgródki gastronomiczne – od 15 maja
Następny artykułWeź udział w Konkursie i wystaw swój spektakl na scenie CKiS!