20 sierpnia odbył się drugi turniej Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym, w którym wzięło udział 6 zawodników.

Turniej odbył się w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Potem w półfinałach na krzyż i dalej o I, III i V miejsce.
Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze, ale nie zabrakło sportowej rywalizacji. Od samego początku mecze miały wysokie tępo, a ich zwycięzcy tracili zaledwie 1-2 gemy. Dopiero w półfinałach i w finałach byliśmy świadkami bardziej zaciętych pojedynków. Podczas tego meczów byliśmy świadkami wielu długich i ciekawych wymian.
W meczu o III miejsce Łukasz Czubek musiał uznać wyższość Rolanda Śledziewskiego, który wygrał 2:1 (6:4, 3:6, super tie-break 12:10), natomiast o V miejsce Aleksander Dunajski pokonał Sebastiana Pestkę 2:0 (6:1, 6:4).
W meczu o I miejsce w pierwszym secie przy stanie 5:0 dla Damiana Manuszewskiego, ze względu na stan zdrowia Dawid Pałys zrezygnował z dalszej gry (skreczował).
Po wszystkich zawodnikach było widać trudy sobotniego turnieju.
Najlepsza czwórka II turnieju:

  1. Manuszewski Damian
  2. Pałys Dawid
  3. Roland Śledziewski
  4. Łukasz Czubek
    Kolejny turniej w sobotę 03.09.2022r, zapisy tylko w formie elektronicznej na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/5670.html do dnia 01.09.201 r do godziny 14:00.

Klasyfikacja:

TCSiRREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiblioteka plenerowa zaprasza w środę 24 sierpnia
Następny artykułGra miejska „Grzegorz Ciechowski – z Tczewa na muzyczne wyżyny”