W Fabryce Sztuk zostanie otwarta Galeria Dziecka – 13 czerwca o godz. 17:00.

Dwadzieścia młodych twórczyń zostało poproszonych o przygotowanie prac plastycznych w określonym formacie: jednej na dowolny temat, drugiej będącej interpretacją słowa PLAMA. Niektóre obrazy powstały w ramach szkółki plastycznej prowadzonej przez Joannę Czarnecką w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, inne zrodziły się w zaciszu domowym.

O przyjrzenie się efektom tych artystycznych zmagań poprosiliśmy tczewianina, malarza Jarosława Kukowskiego, który  nie tylko obdarzył prace ciepłym słowem, ale i wzbogacił wystawę dwoma obrazami pachnącymi jeszcze świeżą farbą z plamą w roli głównej lub… drugoplanowej. Być może to zestawienie twórczości bardzo młodych osób i uznanego już artysty będzie punktem wyjścia do nowego, artystycznego przedsięwzięcia… – komentują Organizatorzy.

Autorki wystawy: Zofia Brandt, Zosia Burczyk, Karolina Gasińska, Marika Gracek, Pola Gracek, Lena Jagielska, Zofia Karendys, Antonina Kowalczyk, Michalina Kucharska, Poliana Kussowska, Dominika Łaszewska, Zuzanna Niechwiej, Agata Pałubicka, Agata Pelc, Julia Piątkowska, Maja Rożek, Aniela Schönfeld, Daria Słoniewska, Olga Smulczyk i Nikola Wenta.

wernisaż: 13.06 godz. 17.00

Fabryka Sztuk

Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Wstęp wolny!REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego – Wykorzystaj swój głos, by inni nie zdecydowali za Ciebie!
Następny artykułRodzinny Dzień Dziecka nad Wisłą – 8 czerwca