Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz dziesiąty organizuje Festiwal Muzyczny UnderGramy! (w roku 2020 odbyła się edycja online – UnderGramy 9.5). Tegoroczna edycja przeniesiona zostaje do parku za CKiS, położonego przy ul. Wyszyńskiego 10. Festiwal odbędzie się 21 sierpnia o godz. 18:00.

UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego. Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.

Kto zagra w eliminacjach konkursowych Festiwalu Muzycznego Undergramy?
Jury w składzie: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Romek Puchowski (muzyk, songwriter) oraz Maciej Karbowski (Tides From Nebula) po przesłuchaniu 46 zespołów do finału zakwalifikowało następujące grupy:

Lista rezerwowych: Entfloria, Hellvoid, Jazzted, Reggaeside.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy  i czekamy na Was w Tczewie!
Dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8000 zł brutto (szczegóły w regulaminie) do podziału według oceny jury.

Peppers and Partners

To zespół rockowy założony w Polsce (Gdynia) w 2019 roku przez Dariusza Niemczaka i Hermana Kulika. Produkcja muzyczna opiera się zarówno na autorskiej muzyce, jak i na coverach. Początkowo zespół powstał jako projekt duetowy, łączący popowe wokale z hardline-melodyjno-rockowymi dźwiękami. Z biegiem czasu do Darka i Hermana dołączyli perkusistka – Lilianna Jaworska oraz basista – Rafał Pieczka. W ostatnim okresie zespół położył nacisk na własną twórczość muzyczną oraz własne kompozycje.

https://www.youtube.com/c/PeppersandPartners

Dariusz Niemczak – gitara/śpiew
Herman Kulik – gitara
Rafał Pieczka – gitara basowa
Lilianna Jaworska – perkusja

The Moon and The Sun

The Moon and The Sun rozpoczął swoją działalność 20 marca 2019 roku czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny. Zespół tworzy muzykę z gatunku electro-rock, opartą na gitarowych melodiach, połączonych z elektronicznymi brzmieniami, z niebanalną sekcją rytmiczną. Całość zamyka klimatyczny a zarazem charyzmatyczny głos wokalisty.

The Moon and The Sun to pięciu muzyków pochodzących z Częstochowy. Każdy z nich ma za sobą doświadczenia w przeróżnych projektach muzycznych o których zainteresowani mogą poczytać w wirtualnej przestrzeni .

Skład zespołu :

  • Paweł Zieliński – śpiew
  • Jacek Woszczyna – gitara
  • Łukasz Kwarciak – instr. klawiszowe
  • Bartosz Żyngiel – bas
  • Grzegorz Rurański – perkusja

Vinifera

Śląsko-zagłębiowska mieszanka młodych muzyków ukierunkowanych na instrumentalną muzykę rockową. Zespół powstał na początku 2020 roku w wyniku połączenia sił dwóch kapel poszukujących twórczej “chemii”. W związku z sytuacją epidemiczną zespół doczekał się swojego debiutu scenicznego dopiero w marcu 2021.Ten okres zawieszenia oraz zamknięcia w sali prób zaowocował szerokim materiałem, który jest ciągle doszlifowywany, a sam zespół wręcz nie może się doczekać, żeby zaprezentować go wszystkim pasjonatom mocnych brzmień. Założeniem muzycznym zespołu jest ciągły rozwój oraz poszukiwanie unikalnego brzmienia czerpiąc przy tym pierwotną radość ze wspólnej gry. Aktualnie Vinifera wydaje swój debiutancki albumu pt. “Synthesis”.

Yantra

Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka “spitego gorzej świni”, wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek.

My – tacy nie jesteśmy.

—————————————————————————————————–

W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku (oprócz zespołów konkursowych) usłyszymy grupy APORIA oraz TIDES FROM NEBULA.

APORIA

Aporia – screamo/posthardcore [Tczew/Gdańsk]. To tylko określenie, które pewnie nie odzwierciedla wszystkich inspiracji, które można znaleźć w ich muzyce. Zespół jest w przeddzień wydania najnowszego albumu “Strefy Graniczne”. Krążek opowiada o granicach. O tych, które przekraczamy na co dzień. O tych, które przekroczyliśmy w przeszłości. O tych, które powinniśmy przekroczyć, oraz o tych, do których nie powinniśmy się nigdy zbliżyć.

Zespół ma na swoim koncie cztery płyty (w tym split z zespołem Dobry Dzień) oraz udział w różnorodnych kompilacjach. Jedna z wcześniejszych płyt zespołu “Gdzieś Pomiędzy” została wydana w Polsce przez Pasażer Records i w Rosji przez They Live! Records. Kapela ma za sobą koncerty i trasy po Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie oraz Niemczech.

Koncert w Tczewie jest jednym z pierwszych, na których będzie można usłyszeć utwory z nowego materiału.

TIDES FROM NEBULA

Istnieją od 2008 roku, jako jeden z nielicznych polskich zespołów, któremu udało się zbudować imponujące portfolio koncertów zagranicznych zdobywając renomę i uznanie na mapie całej Europy. Pięć instrumentalnych albumów (Aura, Earthshine, Eternal Movement, Safehaven, From Voodoo To Zen) konsekwentnie opowiada muzyczną historię, która nie potrzebuje słów, aby dotrzeć do słuchacza. Ostatnim albumem wdarli się na trzecie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Koncerty Tides From Nebula to za każdym razem duża dawka energii.  

Tides From Nebula to:

  • Maciej Karbowski – gitara, klawisze
  • Przemek Węglowski– bas
  • Tomasz Stołowski – perkusja

Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.undergramy.pl

Bilety: 20 złREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLetnie Targowisko
Następny artykułKultura w sąsiedztwie – piknik rodzinny na Kanonce