Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Festiwal American Classic – 22 września o godz. 19:00 do sali widowiskowej CKiS. Wstęp wolny!

American Classic – muzyczna podróż przez style, zjawiska i porywające klimaty muzyczne Ameryki. Choć jeden wieczór nie wystarczy aby poznać bogactwo muzyczne tego kraju, to może wystarczy aby zakochać się w “klasyce” w tej właśnie odsłonie?

Wystąpią dla Państwa:

Karolina Borowczyk -Mezzosopran
Jakub Borowczyk – Kontratenor
Dominika Glapiak– fortepian

Ikony kultury, zjawiskowe kariery i arcyciekawa muzyka kompozytorów, która weszła w krwioobieg kulturowy Amerykanów, to główne wątki tego przekrojowego koncertu. Zabrzmią znakomite pieśni kompozytorów amerykańskich, takich jak Stephen Foster, Leonard Bernstein czy Aaron Copland, napisanych do najlepszych fragmentów poezji angielskojęzycznej. Usłyszą Państwo bogactwo muzyki amerykańskiej – od tradycyjnych pieśni ludowych, aż po perły dwudziestowiecznej liryki wokalnej. Koncert będzie okazją do zagłębienia się w świat sztuki nie tak często wykonywanej na polskich scenach. Wszystko to zaprezentowane będzie w przyjaznej i przystępnej formie, z odrobiną humoru, by bez niepotrzebnego przepychu móc rozkoszować się muzyką klasyczną w znakomitym  wydaniu.

Organizator: Fundacja Hanseatica

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykłady
Następny artykułTu zamieścisz ogłoszenia wyborcze